Více než třičtvrtě vstupenek z kapacity českobudějovického stadionu na Střeleckém ostrově pro nedělní duel Dynama se Spartou už má své majitele. Už teď je jasné, že se odehraje před výbornou kulisou.

Od pondělního zahájení oficiálního předprodeje zmizely další stovky lístků. Většina fanoušků využívá možnosti online prodeje na ticketlive.cz. „Věříme, že diváci vytvoří skvělou atmosféru a stadion naplníme do posledního místečka,“ uvedl tiskový mluvčí Dynama Michal Průcha. „Zbývá už jen posledních patnáct set lístků,“ doplnil čísla prodeje ze středečního odpoledne.

Venkovní vítězství s Pardubicemi je tou nejlepší pozvánkou na šlágr s pražskou Spartou, která se v úvodu sezony nečekaně trápí. Nasbírala rekordních 36 titulů, ale ten poslední je starý už osm roků.

Pod Černou věží jsou na začátek ligy nažhaveni nejen samotní hráči, ale i fanoušci, kteří jsou zvědaví na nové letní posily v čele s Romanem Potočným i na to, zda Dynamo proti Pražanům opět uspěje.

Sparta totiž v Budějovicích v ligovém utkání zvítězila naposledy v roce 2015, kdy Dynamo opouštělo ligu na čtyři sezony. Paradoxně poslední dvě vzájemná utkání na Střeleckém ostrově skončila bez gólů a do návštěvy výrazně promluvil covid. „Doufám, že tentokrát už bude vyprodáno a naše úspěšná série se protáhne,“ říká za kabinu brankář Dávid Šípoš, který poslední dva zápasy se Spartou hájil budějovickou svatyni.

Proti únorovému bezgólovému utkání povedou oba celky jiní trenéři. Zatímco ve Spartě zaujal místo po odvolaném Pavlu Vrbovi (závěr jara dokoučoval Michal Horňák z B-týmu) Dán Brian Priske, končícího budějovického kouče Davida Horejše nahradil Jozef Weber.

Českobudějovickým se od postupu do nejvyšší soutěže v roce 2019 na Letenské docela daří. Oproti předchozímu období, kdy měla Sparta jasně navrch, drží Dynamo vyrovnanou bilanci! V šesti zápasech jednou vyhrálo, čtyřikrát remizovalo a jen podzimní duel na Letné prohrálo těsně 0:1.