Poslední podzimní zápas FORTUNA:LIGY, porážka na Spartě. Dynamo rozdílem jedné jediné branky nestačilo na aktuálně třetí nejlepší tým ligy. Porážku 0:1 ale ve velkém přebíjí dobrý a nebojácný výkon, kterým se jihočeští fotbalisté prezentovali. „Nechtěli jsme se přizpůsobit,“ upřesňoval trenér Jiří Lerch na tiskové konferenci.

Jak utkání hodnotíte, trenére?
Nemluví se mi dobře, jsem trochu zklamaný. Ale na druhou stranu, Sparta má svou kvalitu, kterou dnes potvrdila. Připravovali jsme se na ní, chtěli jsme jí v některých věcech překvapit, což se nám i podařilo. Byli jsme více než důstojným soupeřem, ale bohužel odjíždíme bez bodu.

Výkon to byl z vaší strany dobrý, místy až odvážný. Byl to váš záměr?
Snažili jsme se už v domácím zápase proti Brnu o výstavbu, nechtěli jsme se soupeři přizpůsobit, ale hrát svou hru. Nechci říct, že je to záměr, ale snažíme se o to. A vychází nám to. Nese to jistá rizika, o kterých ale hráči vědí a jdou do toho. Zatím to neslo ovoce, i když nás Sparta potrestala.

Pochválíte své svěřence za takový výkon?
Už se stalo. I v deseti lidech, kdy přišlo vyloučení Patrika Čavoše, jsme Spartu nepustili do většího tlaku, ale naopak jsme se snažili s výsledkem něco udělat. Náznaky příležitostí byly, bohužel to ale nevyšlo.