Dlouhá série bez inkasované branky skončila proti Opavě, proti které se Dynamo ani ve čtvrtém vzájemném zápase v řadě neprosadilo a doma prohrálo 0:1. O nepovedeném utkání hovořil kapitán Patrik Čavoš, kterého ztráta na vlastním hřišti velice mrzela.

Mrzí vás, že jste o sérii neporazitelnosti přišli zrovna s posledním celkem tabulky?
Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře, soupeř si vytvořil pár závarů. Postupně se naše hra trochu zlepšila, ale jinak jsme nehráli to, co jsme chtěli. Bylo to od nás křečovité, nepodali jsme dobrý výkon.

Předznamenal špatný vstup do zápasu další vývoj utkání?
Už v první minutě si vytvořili dvě standardky a hned se drali do zakončení. Dostali se tím na koně, z čehož jsme se v celém prvním poločase nedostali. Opava vysoko napadala a měli jsme s tím velký problém. Věděli jsme, že hrají o život a budou bojovat, ale bohužel jsme zahráli špatně.

Chyběla vám v zápase lepší předfinální fáze? Šance jste si vytvářeli především ze standardních situací.
Už jsme se o tom bavili v kabině. Není možné, abychom si vůbec nevytvořili nějaký tlak ze hry a pořádně jsme ani nevystřelili na bránu. Je to špatně. Odrážel se od toho náš výkon.

Očekávali jste, že Opava bude velice bojovným protivníkem?
Věděli jsme, že budou hrát na krev. Ostatně jako každé utkání. Viděli jsme spoustu utkání, co hráli před námi. Tímto stylem se chtějí zachránit. Často jsme byli pozdě v soubojích, nezískávali jsme odražené míče a soupeři jsme to usnadnili.

Nemohlo z vaší strany dojít k podcenění soupeře?
To si rozhodně nemyslím. Poctivě jsme se na ně připravovali, ale nedokázali jsme se s jejich hrou vyrovnat. Věřil jsem, že už jsme vyspělejší mužstvo, které si poradí.