Vyšel z tunelu hráčů jako úplně poslední. Jeho spoluhráči oblékli dresy všech klubů, ve kterých působil a mohl si naplno užít ovace. Jaroslav Drobný prožil v černobílém dresu krásnou rozlučku, která ho upřímně dojala. „Dynamu chci moc poděkovat, že mi dalo ještě rok a půl fotbalové kariéry. Když jsem viděl pana Vlčka, jak mi jde předat dres, tak jsem měl slzy na krajíčku," říkal loučící se brankář.

Jaké bylo loučení se Střeleckým ostrovem?
Bylo to těžké. Když jsem viděl pana Vlčka, jak mi jde předat dres, tak jsem měl slzy na krajíčku. Vybavilo se mi, jak jsem v patnácti letech přišel do Dynama a pan Vlček na mě často řval. Musím mu však ohromně poděkovat. Nebýt trenérů jako je on, tak bych to v kariéře asi nikdy nikam nedotáhl. Také bych rád zmínil Míru Jirkala a trenéra, který mi dal jako první v lize šanci, což byl Pavel Tobiáš. Opravdu jsem byl před zápasem naměkko. Stáli jsme tam spolu a uvědomil jsem si, jak jsme všichni zestárli. Bylo to dojemné a opravdu hezké.

Už delší dobu bylo jasné, že v klubu nebudete pokračovat?
Víceméně už od zimy to bylo zřejmé. Mám na fotbal jiný pohled než lidé z klubu, což je u tohoto sportu normální a naprosto běžné. Myslím si, že je čas, abych v klubu skončil, protože nevím, co už bych klukům předal.

Co plánujete v dalším období kariéry?
Mám rozjednaný jeden klub v Německu, kde by se během týdne mělo rozhodnout, jak to nakonec skončí. Jednalo by se o post trenéra brankářů. Další variantou je angažmá v Řecku, kde bych působil jako hráč. Stejně tak ještě jeden klub v české lize. Taky přemýšlím, že si dám rok volno. Uvidím, jak to bude. Stále nejsem rozhodnutý, prioritou je působení v Německu.

Fyzicky se na pokračování v kariéře cítíte stále dobře?
S fyzičkou žádné problémy nejsou. Kdyby se hrálo třikrát za týden, tak bych si musel aspoň jednou odpočinout. Nic mě nebolí, je to tedy hlavně o hlavě.

Jak hodnotíte necelé dvě sezony v černobílém klubu?
Myslím si, že se nemáme za co stydět. Přišel jsem v průběhu minulého ročníku, abych týmu pomohl, což se podle mého názoru podařilo. Letos jsme odehráli plno dobrých zápasů, ale taky se nám jich hodně nepovedlo. Nyní je čas na změnu, začít pravidelně chytat by měl Vojta Vorel, o kterém jsem zcela přesvědčený, že na to má. Je tu také Dan Kerl, který se výrazně zlepšil a myslím si, že je to dobrý brankář. Měl by splňovat pozici gólmana, který na Vojtu bude vytvářet tlak. Na postu brankáře nebude mít Dynamo v nadcházejících letech problém.