Dynamo nebude na 7. kolo FORTUNA:LIGY vzpomínat s úsměvem. Nad síly jihočeského výběru byl na Střeleckém ostrově nováček z Hradce Králové. Tomu stačil k zisku bodů jeden jediný gól, který zapadl do sítě domácích po patičce Vašulína. Kabinu Českých Budějovic ovládl smutek, který po zápase ventiloval krajní bek Martin Sladký.

Fotbalisté Dynama si brousili zuby na další ligové vítězství. Doma už letos přehráli Teplice a Liberec, chuť si navíc chtěli spravit po porážce na Spartě. Hradec ale nepředstavoval jednoduchého soupeře, o kolo dříve si vyšlápl na Plzeň a i Českým Budějovicím ukázal, že patří do nejvyšší soutěže právem.

V prvním poločase ale měli navrch domácí. „První poločas ještě docela šel, ale věděli jsme, že je důležité, abychom dali první gól, což se bohužel nepovedlo,“ smutnil po zápase obránce Martin Sladký. V první půli gól k vidění nebyl, nedlouho po restartu se ale vedení ujali hosté. A příznivého výsledku už se vzdát nehodlali.

„Druhý poločas nám chyběla kvalita, ztráceli jsme míče, nic se nám nedařilo, všechno nám trvalo a možná jsme hráli až zbytečně dozadu. Oni hráli to, co potřebovali, dali gól a my už jsme se nedokázali zvednout,“ pokračoval Sladký.

„Celkově to od nás bylo málo. Hráli jsme doma, hráli jsme proti nováčkovi a jsou to zápasy, které musíme zvládat. I když prohráváme jedna nula, tak bychom měli být schopní soupeře nějak zatlačit, ale nedali jsme centry, nezakončili jsme, nic,“ zlobil se.

Sladkého a spol. čeká příští víkend bitva v Plzni, která v 7. kole porazila Spartu a dostala se do čela tabulky FORTUNA:LIGY. Krajní obránce právě tady začínal se seniorským fotbalem a věří, že Dynamo může v Doosan Aréně uspět.

„Každý zápas je jiný. V Plzni to samozřejmě bude ohromně těžký zápas, ale proč to nezkusit. Každý zápas je za tři body. Když jsme to ztratili teď, tak to budeme určitě chtít napravit v Plzni,“ doplnil Sladký.