Vydřené tři body. Na tom se shodli hlavní aktéři pátečního duelu s Bohemians, kterými byli Pavel Hašek a Michal Klesa. Čerstvá posila z Dukly se prezentovala aktivitou po celý zápas a zkušený středopolař rozhodl utkání pět minut před koncem.

Rozhodl jste celé utkání brankou pět minut před koncem. Jak se celá gólová situace narodila?
Pavel Hašek si narazil míč s Petrem Benátem, který mi to dal ideálně a já postupoval z úhlu na branku. Vystřelil jsem a ani nevím, jestli to byl můj gól, protože si to tam soupeř tečoval sám. Ale euforie po vedoucím gólu byla obrovská. Celý zápas jsme se tlačili do útoku a naštěstí ten gól přišel, i když až v závěru.

Michal Klesa děkuje fanouškům po zápase

Čím to bylo, že jste dlouho nemohli prostoupit přes obranu Bohemians?
Chtělo to dát rychlý gól. Bylo to vidět i na konci, že po naší vstřelené brance oni museli začít hrát víc dopředu a pro nás vzniklo rázem daleko víc prostoru. Kdybychom dali gól už v prvním poločase, tak to skončilo vyšší brankovým rozdílem.

Věřili jste pořád i poté, co Vyskočil překopl prázdnou branku po vašem centru?
Ano, věřil jsem pořád, že ho tam dotlačíme. Všichni makali na sto procent a tři body jsou pro nás odměnou.

Vrátil jste se na váš post záložníka. Byl to pro vás příjemný návrat?
Trenér zvažoval už dříve, že mě dá do zálohy, ale udělalo se to až teď, když přišel Háša (Pavel Hašek, pozn. autora). Zvykl jsem si i na beku, ale v záloze mám méně defenzivních povinností a víc sil do útočení.

Je pro vás velkou psychickou vzpruhou, že jste po výhře venku konečně zabrali i doma?
Určitě. I když to možná vyzní špatně, tak po třech smolných zápasech jsme konečně dvakrát vyhráli. Smolné zápasy to podle mě byly, protože jsme vždy v úvodu spálili tři tutovky a soupeř nás pak ztrestal. Teď jsme vycházeli ze zabezpečené obrany a dali první gól, který rozhodl. Dostali jsme se na nějakou vlnu a chtělo by to potvrdit nyní v Mostě.

Vaše nová spolupráce s Pavlem Haškem na pravé straně fungovala. Souhlasíte?
Jo, fungovala (usmívá se). Jsem zvyklý před ním běhat už z mládeže na Bohemce a nyní jsme na to navázali. Bylo to dobré.

Jsem rád, když je o co hrát, tvrdí Pavel Hašek

Ještě zpátky k vašemu přesunu na jih Čech, který byl hodně rychlý.

Pavel Hašek připraven k autovému vhazování
Bylo to opravdu hodně rychlé. Jednání ze strany Budějovic bylo hrozně férové a já se rozhodl pro to odejít z Dukly, kde jsem nedostával tolik šancí. Jsem rád, že to takhle dopadlo.

Nehrálo roli, že jste odcházel do druhé ligy a Dynamo se navíc zmítalo v herní a výsledkové krizi?
Ne. Já jsem rád, když je o co hrát, a tady je jasně nastavený cíl – postup. Budeme pod tlakem, bude to těžké, ale vyhovuje mi to.

Těší hodně vydřené body s Bohemians?
Samozřejmě. Na konci jsme měli trošku štěstí, že to tam padlo. Ale bylo to vítězství zasloužené, a kdyby to skončilo 0:0, tak jsme tady všichni smutní. Fotbal je v tom tak krásný, že rozhodnete pět minut před koncem a jdete slavit.

Věděl jste, že hned nastoupíte v základní sestavě?
Včera jsem přišel poprvé na trénink a trenér mi hned dal důvěru, za což jsem mu vděčný. Rovnou jsem dostal i úkoly kopat standartky, ale uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet. Škoda, že jsme z toho nedali žádný gól (usmívá se).

Diváků moc nepřišlo, ale vcelku fandili, ne?
Jsem zvyklý z Dukly, že tam na fotbal moc lidí nechodí. Ale atmosféra nebyla špatná a věřím, že pokud budeme podávat kvalitní výkony, tak si diváci cestu na stadion najdou.