Reprezentační tým do 21 let se už v Českých Budějovicích připravuje na čtvrtý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy, v níž zatím neztratil bod a vede svoji skupinu. Již v úterý od 18 hodin se na Střeleckém ostrově hraje zápas proti Kosovu!

„Lvíčata“ za sebou mají také první úspěšný výjezd na soupeřovo území, duel v Prištině a těsné vítězství mužstvu dodá energii do další práce. Bez ohledu na to, že mužstvo po přesunu z Kosova do Prahy dorazilo do Českých Budějovic až v pátek krátce nad ránem. „Tomu jsme uzpůsobili i následný režim, v pátek odpoledne jsme měli vyloženě regenerační trénink, hodně jsme se věnovali regeneraci. Ale hráči si už určitě odpočinuli a dnes se trénovalo opět naplno,“ přiblížil v sobotu program posledních hodin Michal Horňák, asistent trenéra Jana Suchopárka.

Jednadvacítka v pátek odpoledne vyrazila z Hluboké nad Vltavou na trénink do nedaleké Zlivi, kde se připravovala již během září na úvodní kvalifikační duely. V sobotu „Lvíčata“ již vstoupila znovu do plné přípravy, tentokrát v tréninkovém centru Dynama České Budějovice na Složišti.

Myšlenky všech se už otáčejí k úterý a domácí odvetě s Kosovem, které už v Prištině předvedlo houževnatý výkon a český tým vybojoval vítězství 1:0. „Je to velmi dobrý soupeř, jejich hráči jsou individuálně velmi dobře vybavení a dobře organizovaní, což jsme o nich ale věděli. Očekáváme, že také u nás budou hrát hlavně ze zajištěné obrany a spoléhat hlavně na brejkové situace,“ uvedl Horňák. Oba týmy se tak v pěti dnech poměří dvakrát. „Musím uznat, že vůbec nehráli špatně. My bychom rádi doma byli více dominantní a hlavně efektivnější než v Kosovu, kde nám stačil jediný gól,“ přál si obránce Martin Vitík.

Český tým se zatím pyšní stoprocentní bilancí a také vynikající defenzivou, „Lvíčata“ ve třech zápasech ještě neinkasovala branku a na poctivé týmové práci chtějí vystavět i úspěch v úterním utkání.

„Je to samozřejmě dobré pro sebevědomí mužstva a všech hráčů, ale nemělo by nás to ukolébat. Kluci musí být dál stejně zodpovědní a sérii bychom rádi prodloužili,“ podotkl asistent Horňák. Také hráči samotní vnímají, jak důležitý je spoleh na kvalitní defenzivu. „Tři uhrané nuly jsou vizitkou celého týmu, dobře plníme defenzivní povinnosti. Ale opakuju: už v úterý bychom rádi předvedli kvalitní výkon také v útoku a mít zápas plně pod kontrolou,“ dodal Vitík.

V neděli tým U21 absolvuje dva tréninky, v pondělí pak oficiální předzápasovou přípravu na stadionu Dynama České Budějovice. V úterý zde zápas začne v 18:00.

Vstupenky na úterní zápas je možné kupovat na oficiálním prodejním webu Fotbalové asociace na adrese www.tikakomo.cz. Cena je jednotných 100 Kč. Prodej vstupenek bude pochopitelně probíhat i v den zápasu přímo na pokladnách stadionu, a to od 16:00. Organizovaná mládež má vstup zdarma. Pokud jste fotbalový tým nebo například i kroužek nebo školní třída, ozvěte se v případě zájmu o vstupenky na email thajkova@dynamocb.cz a domluvte se na podmínkách zisku volných vstupenek! Pro vstup na stadion platí standardní "covidová" opatření (je potřeba doložit bezinfekčnost). Stejně jako při ligových zápasech se bude možné otestovat i přímo na Střeleckém ostrově, a to na velkém parkovišti před tribunou "Východ" (tribuna naproti hlavní).