První tréninky mají za sebou také fotbalisté B-týmu, kteří zahájili přípravu na nadcházející ročník 2021/2022. Trenérská dvojice Jindřich Tichai a Jaromír Plocek přivítala více než dvacet hráčů včetně Jiřího Kladrubského, který se k týmu přesunul po ukončení profesionální kariéry.

Jak jste odstartovali přípravu na novou sezonu?
Začali jsme podobně jako A-tým. Měli jsme i poslední týden stejný program jako oni, abychom to dokázali co nejvíce propojit. Došlo k velké obměně týmu, připojilo se k nám hned sedm fotbalistů z dorostu, ve kterých vidíme potenciál. Naším úkolem bude zapracovat je a připravit na dospělý fotbal. Kádr máme víceméně hotový, už nijak nepočítáme, že by měli někteří hráči odcházet nebo přicházet. Chceme, aby takto zůstali pohromadě a mohli jsme s nimi pracovat. V přípravě nás čeká sedm přátelských utkání, trénovat budeme sedmkrát v týdnu včetně tří dvoufázových tréninků.

Už jste si s hlavním týmem nastavili spolupráci na nadcházející ročník?
Snažili jsme se to nastavit už v uplynulé sezoně, ale letos na to budeme klást ještě větší důraz. Trénovat a hrát budeme stejným stylem jako hlavní mužstvo, aby byl přechod pro hráče co nejsnazší. Týkat se to samozřejmě bude obsahu tréninku nebo rozestavení. To samé, co David Horejš požaduje od hráčů v tréninku, tak stejným způsobem to budeme požadovat i my v béčku.

Už od prvních tréninků je znát přítomnost hrajícího trenéra Jiřího Kladrubského?
Jeho příchod je pro nás zásadní změna. Bude pomáhat s propojením mezi A-týmem, B-týmem a akademií a jeho hlavním úkolem bude předat mladým hráčům obrovské množství zkušeností, které má. Je znát, že kluci k němu mají obrovský respekt. Chodili se na něho dívat, vzhlížejí k němu. Jeho kariéra by měla být snem pro všechny hráče v týmu. Je na něm vidět, že všem chce pomoct, snaží se pro druhé udělat maximum. Pro všechny z nás je požehnání, že ho můžeme mít v mužstvu.

Jak se podle vás projeví herní výpadek všech týmů kvůli koronaviru?
Nedokážu na to úplně přesně odpovědět. Mladí hráči měli v průběhu pandemie individuální plány a mohli prakticky nepřetržitě trénovat. Z hlediska fyzické kondice by to nemuselo mít takový vliv, ale horší to bude po herní stránce. Nepočítám-li pár zápasů, co jsme odehráli, tak už je to rok a půl bez jakékoliv herní praxe v soutěžních utkáních. Vliv to samozřejmě bude mít i na ostatní kluby. Je otázkou, jak na sobě dokáže v dnešní době pracovat hráč z divize. Nejsem přesvědčený, že to každý zvládne a je natolik zodpovědný, že se vrátí připravený.

S jakými ambicemi půjdete do sezony?
Ambice budeme mít nejvyšší, postup je jediný cíl. Béčko ligového mužstva musí hrát ČFL. Dalším cílem je připravit hráče na profesionální fotbal a posunout je výkonnostně výš. Máme v týmu hráče, o kterých jsme přesvědčení, že mají perspektivu.

Kádr na začátku přípravy:

Martin Červenec, Martin Janáček – Lukáš Kočí, Jan Malecha, Jakub Matoušek, Jakub Pařízek, Jan Matuška, Jan Schönbauer, Jiří Kladrubský, Robin Polanský, Štěpán Pineau, Lukáš Perina, Václav Bízek, Adam Bouguetouta, Patrik Vaněk, Jakub Sedláček (zkouška), David Šestauber, Dominik Collin, Tomáš Lorenc (zkouška), Jan Česák, Ondřej Bicenc

Rozpis přípravných zápasů:

26. června: Táborsko - SK Dynamo ČB “B“
2. srpna: Zwettl – SK Dynamo ČB “B“
13. srpna: Sparta “B“ – SK Dynamo ČB “B“ (Písek)
14. srpna: SK Dynamo ČB “B“ – Jankov
18. srpna: Slavia U19 - SK Dynamo ČB “B“
21. srpna: Třeboň - SK Dynamo ČB “B“
24. srpna: SK Dynamo ČB “B“ – Písek