V sobotním zápase 9. kola FORTUNA:LIGY čekají Dynamo fotbalisté Sigmy Olomouc. Před výkopem vzpomínal na své působení na Hané obránce Martin Sladký, který s Olomoucí spojil své jméno na celkem pět let. „Strávil jsem tam nějaký čas a na to se samozřejmě nezapomíná. Teď je ale Olomouc mým protivníkem a chci jí porazit,“ říká Sladký.

Martine, v sobotu vás čeká utkání s Olomoucí. Co od něj očekáváte?
Po našem prohraném domácím zápase s Boleslaví a venku na Slavii bychom moc chtěli doma bodovat a Olomouc porazit. Víme, že nás čeká kvalitní soupeř a těžký zápas a musíme se oproti minulým zápasům hodně zlepšit. Věřím, že je v našich silách to otočit a zase vyhrát a vyhrávat i dále.

Věříte, že už zlomíte domácí prokletí? Na Střeleckém ostrově jste v nové sezoně ještě nevyhráli.
Určitě. Chceme vyhrát jak pro fanoušky, tak hlavně pro sebe. Zlepšit se a ukázat, že na to máme. Doma by se body ztrácet neměly.

Souhlasíte s tím, že důležité zápasy přijdou až teď? Bitvy s papírově těžšími soupeři už máte téměř za sebou.
Jak se to vezme. Na oko to možná tak vypadá, ale ve většině případech jsou ty lehčí zápasy daleko těžší, protože se od vás očekává, že to zvládnete a když se to nepovede, tak se dostáváte pod tlak. V lize není lehkého soupeře a každý se dá porazit. V každém zápase jsou ve hře tři body, ať je to tým z popředí tabulky, nebo zespodu. Takže důležité jsou všechny a nemá cenu se vymlouvat na to, jestli jsme na začátku měli silné soupeře, nebo ne.

V Olomouci jste strávil největší část své kariéry. Bude to pro vás speciální utkání?
Určitě. V Olomouci jsem byl krásných pět let a na to se nedá zapomenout. Ale teď jsem v Dynamu a chci Sigmu porazit. Je to soupeř. Po zápase se můžu s kluky pozdravit a pobavit, ale dokud zápas neskončí, je to pro mě rival v boji o body v tabulce. A také to není poprvé, co jako soupeř po odchodu z Olomouce proti nim nastoupím a také mi není dvacet, aby mě to rozhodilo. Ale specifikum tam vzhledem k historii bude, to je jasné.

Jste s některými fotbalisty Sigmy stále v kontaktu?
Samozřejmě. Mám tam spoustu známých a kamarádů. V létě jsem tam byl na pár dní, tak jsme se s kluky i viděli. Ale za ten rok a půl se ten tým hodně proměnil a hodně kluků, se kterými jsem tam byl, hraje už někde jinde.

Je nějaký moment, na který z působení na Hané nejraději vzpomínáte?
Zážitků je hodně, v Sigmě jsem vlastně zažil asi svoje největší milníky v dospělém fotbale. Od postupu do ligy, přes první ligový gól a gól proti Spartě, díky kterému jsme vyhráli 1:0 a Sparta se porazila po devatenácti letech. Dále samozřejmě boj o Evropu, kde jsme v předkolech Evropské ligy nejprve vyřadili Kairat Almaty, kdy jsem doma na Sigmě dal krásný gól levačkou do šibenice a pak jednoznačně dvojzápas se Sevillou, to byl obrovský zážitek a jen škoda, že jsme doma nevyhráli, protože jsme hráli výborně a zasloužili jsme si to.

V nové sezoně jste zasáhl zatím do všech zápasů v dresu Dynama. Jak jste zatím spokojený?
Musím být spokojený. Kromě zápasu na Bohemce, kdy jsem naskočil až ke konci a prvního poločasu s Boleslaví, jsem odehrál všechno a to je pro hráče to nejlepší. Doufám, že mi trenér věří a bude to tak i nadále. Důvěru cítím už od přípravy a to se vám hned hraje lépe. Cítím se dobře a chci hrát všechno, a tak by to mělo být, nikdo nechce vysedávat na lavičce.