Slovenský fotbalista Jakub Švec, který v červenci oslaví dvaadvacáté narozeniny, přichází na jih Čech jako další ofenzivní posila. Kmenový hráč Dunajské Stredy strávil minulou sezonu na hostování v Liptovském Mikuláši ve slovenské první lize. V perném pondělním ránu stihl absolvovat zdravotní prohlídku, podepsat smlouvu na dva roky a už v devět hodin se hlásit na prvním srazu v kabině.
Odchovanec Zlatých Moravců si v mateřském klubu prožil již v 17 letech ligovou premiéru. V dalším ročníku 2018/19 už naznačil velký potencionál, když zasáhl do 26 ligových utkání a zaznamenal pět gólů. Vyhlédla si ho Dunajská Streda, kam ze Zlatých Moravců v létě 2019 přestoupil, přišla i první pozvánka do reprezentace Slovenska do 21 let, ale následně putoval na hostování zpět do Zlatých Moravců. Následující rok strávil v druholigovém Šamoríně.

V uplynulé sezoně hostoval v Liptovském Mikuláši, kde nastoupil sedmadvacetkrát a vsítil čtyři góly. Celkem má v nejvyšší slovenské soutěži na kontě 77 zápasů a 11 gólů.

Ze Žitného ostrova přichází do Dynama na přestup a před úvodním tréninkem letní přípravy stihl sympatický a usměvavý ofenzivní univerzál první rozhovor pro klubový web.

Proč jste si vybral právě angažmá na jihu Čech?
Je to první česká liga, což mě zaujalo, navíc má tento klub velikou historii, hráli tu velcí hráči, jsou tu skvělí fanoušci, výborné zázemí. Těším se na to.

Mluvil jste o Dynamu s někým ze slovenských hráčů?
Ano, se Šípim (Dávidem Šípošem), chytával tu, tak právě s ním jsme se o mém přestupu bavili a jak už jsem říkal, velmi mě to zaujalo, neváhal jsem ani minutu.

Jak se vám dařilo v minulé sezoně?
Bylo to jak dobré, tak i zlé. V důsledku ale to, že jsem šel z Dunajské Stredy na hostování do Liptovského Mikuláše, byl dobrý krok. Pomohlo mi to a možná právě proto jsem tady.

V Liptovském Mikuláši jste se potkal s Matějem Lukschem, jestli se nemýlím?
Je to tak, byli jsme tam dobří kamarádi, je super, že tu budeme opět spolu.

Jak vůbec došlo ke kontaktu s českobudějovickým týmem?
Agent mě doporučil novému trenérovi a poté se to všechno upeklo. Trenér si mě nastudoval a měl o mě i s vedením klubu zájem, což mě velmi potěšilo a hlavně to rozhodlo, proč jsem si vybral České Budějovice.

Máte o Dynamu nějaký přehled? Sledoval jste českou ligu?
Popravdě jsem českou ligu moc nesledoval, ale každopádně je úrovní daleko kvalitnější než slovenská.

S čím jdete do nové štace?
Chci pomoct hlavně celému týmu k co nejlepšímu umístění, dostat se opět aspoň do té střední části a vyhnout se záchraně a prosadit se tu.

Jaké jsou vaše první pocity? Ze stadionu, ze spoluhráčů…
Super. Vypadá to tu jako rodinný klub. Stadion pěkný, to samé zázemí, takže zatím skvělé.

Kde vás budeme vídat na hřišti?
Z kraje zálohy, buď zprava, nebo zleva. Asi se mi o něco lépe hraje na levé straně, ale nemám problém hrát i na pravé.

Slyšel jsem, že jste odchovanec Dynama…
(Směje se) Ano, je to tak. Jsem z Čierných Kľačan, odkud pocházím. Bydlím tam 21 let a taky se tam hraje fotbal. Klub se jmenuje SK Dynamo.