Dynamo zažívá v posledních dnech hektické období, ve kterém muselo zvládnout i předligovou tiskovou konferenci. Na ní promluvil nový trenér Pavol Švantner, za vedení Jiří Kotrba, za marketingové oddělení Radim Šupka a hráče reprezentoval kapitán Roman Lengyel. Všichni se shodli na jednom - jasný cíl je záchrana.
GM Jiří Kotrba

Dynamo neprožívá jednoduché období, což potvrdil i generální manažer Jiří Kotrba. „Bohužel jsme byli podruhé v sezoně nuceni vyměnit hlavního trenéra. Rozhodli jsme se nechvátat a vedením týmu jsme pověřili asistenty Pavola Švantnera s Martinem Vozábalem. Do budoucna hledáme kouče, jenž by tým vedl dlouhodobě, ale nebráníme se ani variantě s touto dvojicí, pokud se jí bude dařit,“ prozradil na předligové tiskové konferenci. „Nastalá situace a prohra 1:6 v generálce s Mladou Boleslaví nás přinutila ke změně. Bylo to složité rozhodnutí, ale bylo nutné. Chceme udělat pro záchranu maximu,“ doplnil.

Na tiskové konferenci byl rovněž představen nový trenér, kterým se stal Pavol Švantner, jenž ze své nové pozice na úvod zhodnotil přípravu. „Tým jsme potřebovali vhodně doplnit, což se snad povedlo. Na levou stranu přišel místo zraněného Sandra navrátilec Jarda Černý, na post pravého beka Ježdík z Teplic. Díky dobrým vztahům s Plzní i Hora s Malakyanem a i arménský stoper Mkoyan, jenž se zatím jeví ve velmi dobré světle,“ hovoří o posilách, ale jedním dechem dodal i odchody. „Mužstvo opustili Řepka, Hudson, Dusak a Markovič, jenž necítil, že by zde dostával dost příležitostí. Na hostování odešli mladí Rakovan s Němcem, se kterými však nadále počítáme. Dále Otepka s Riegelem byli přeřazeni do juniorky, ale kdykoliv se mohou vrátit do A-týmu,“ upřesňuje přesuny v kádru.

Trenér Pavol Švantner

S uplynulou přípravou pochopitelně nový kouč spokojen být nemohl. „Příprava probíhala podle plánů, bez zranění, ale ke spokojenosti je daleko. Jako kvalitní by se dal brát snad jen poločas s Rapidem Vídeň. Ale jinak byla kolísavost výkonů a výsledků příliš vysoká a věřím, že se to na jaře zlepší.“ Švantner promluvil i o rozdělení kompetencí s Martinem Vozábalem. „Je to mezi námi na vzájemné domluvě, kompetence jsme si rozdělili. Kluci nás dobře znají, ale snad si udržíme vzájemný respekt. Hráči si přiznali, že to nebylo ono a je jen na nich, aby se zvedli. I nám je jasné, že se vše hned jako mávnutím kouzelným proutkem neotočí, ale musíme udělat vše pro záchranu.

Tiskovou konferenci uzavřel znovu Jiří Kotrba. „Když bych se měl vyjádřit k změnám v kádru, tak mě nejvíce mrzí stav Jardy Černého, který v přípravě kvůli zranění tři týdny netrénoval, a musí si dát do pořádku váhu a kondici. Škoda je i zranění Linharta, jenž také až nyní začíná trénovat. Plánovali jsme mu dát víc příležitostí už na jaře,“ smutní. „Z Táborska jsme chtěli přivést i Dobala, který je však součástí hostování Javorka v Dynamu. Jednal jsem se zástupci Táborska, ale pan Smrž ho odmítl uvolnit, jelikož i Táborsko má záchranářské starosti. Ve čtvrtek je uzávěrka přestupů a chtěli jsme uvolnit Honzu Riegela na hostování do druhé ligy, ale všechna jednání padla, a nakonec z toho asi nic nebude,“ uzavřel Kotrba.