Již v pátek startuje nový ročník Fotbalové národní ligy a na Střeleckém ostrově tak ve středu po obědě proběhla tradiční předsezonní tiskovka. Na ní zástupci Dynama odtajnili cíle pro novou sezonu - těmi jsou postup do Gambrinus ligy.
Pavel Hoftych

Ještě před začátkem a poté i v průběhu přípravy došlo ke změnám v hráčském kádru. „Podařilo se nám prodloužit smlouvy s Lengyelem, Benátem, Němcem a mladými talenty jako jsou Linhart, Wermke, Funda nebo Kadula. Zcela novými hráči v klubu jsou Richard Kalod, Rastislav Chmelo a Aziz Ibragimov. Z hostování z druhé ligy se vrátili, Rakovan, Dobal a Hovorka,“ vypočítával nové hráče v klubu sportovní manažer Dynama Martin Vozábal. Ke změně došlo také na trenérském postu. Hlavním koučem je Pavel Hoftych, asistenty mu dělají Pavel Malura a Pavol Švantner.

Trenér Dynama Pavel Hoftych věří tomu, že je jeho tým na druhou ligu dobře přichystaný. "Změnilo se tady hodně věcí a to byly i důvody, proč jsem sem přišel. V Budějovicích jsou podmínky na perfektní úrovni. Věřím, že tým je poskládaný dobře, a mohli bychom z toho do budoucna těžit," řekl trenér, který se s týmem nezřekl role favorita: "Druhá liga je plná vlčáků. Ke kandidátům na postup patří Zlín, Hradec, Karviná, Sokolov nebo Ústí nad Labem. Samozřejmě i Táborsko. My ale chceme jít za svým cílem, kterým je postup."

První zápas sezony odehrají hráči Dynama doma na Střeleckém ostrově, když je hned v prvním zápase sezony čeká jihočeské derby proti Táborsku. "Máme relativně příznivý los, kdy hrajeme tři ze čtyř úvodních zápasů doma. To by pro nás mohla být určitá výhoda. Důležité ale bude, abychom právě zvládli první zápas. Táborsko dělá mrtvého brouka, ale ten klub je dobře finančně zabezpečen. I k nám přijedou dobře připravení, známe práci kouče Nádvorníka. V přípravě jsme se s nimi potkali, víme o Šimákovi, který je nadstandartní fotbalista. Ale Táborsko má i slabší stránky, víme o nich a pokusíme se jich využít."

Stejně jako v loňské sezoně budou Jihočeši hrát své domácí zápasy v pátek od 18:00. „Zvažovali jsme veškeré možnosti a nakonec u nás převážila sportovní stránka. Jak pro vedení klubu, tak především trenéra Hoftycha je velmi důležité maximální herní vytížení hráčů. A v případě pátku, jako hracího dne, budou moci nastoupit za naši farmu hráči, kteří neodehráli zápas za A-tým. Všichni hráči tak budou mít pravidelné herní zatížení což je pro každého trenéra vždy důležité,“ vysvětlil sportovní manažer Martin Vozábal.

Soupiska týmu SK Dynamo Č. Budějovice pro sezónu 2013/14

Brankáři: Michal Daněk, Zdeněk Křížek
Obránci: Aleš Dvořák, Jiří Funda, Aleš Hanzlík, Václav Ježdík, Roman Lengyel, Jaroslav Machovec, Pavel Novák
Záložníci: Petr Benát, Vladimír Dobal, Marek Hovorka, Aziz Ibragimov, Jindřich Kadula, Michal Klesa, Michal Rakovan, Filip Rýdel, Roman Wermke
Útočníci: Rastislav Chmelo, Richard Kalod, Zdeněk Linhart, František Němec

Dále čtěte:
Ohlédnutí za zápasy v přípravě (23. července 2013)
V posledním zápase přípravy dalo Dynamo deset gólů (14. července 2013)