Od druhé poloviny sezony bude koučovat divizní B-tým nový trenér. Končícího Jindřicha Tichaie nahradil Dušan Žmolík, který povede mužstvo v boji o postup do třetí ligy. Na jih Čech se rozkoukává a věří, že se svými svěřenci bude úspěšný.

Jak se cítíte v nové roli?
Musím říct, že mě všichni v klubu přijali velmi dobře. Po čtrnácti dnech, co jsem v Dynamu, se cítím jako doma. I v kabině jsem nezaznamenal žádný problém a řekl bych, že si rozumíme. Už víme, co od koho očekávat.

Jakou máte za sebou trenérskou kariéru?
Největší část jsem strávil v Baníku, kde jsem ještě vykonával pozici kondičního trenéra. Postupně jsem změnil pozici a začal jako hlavní kouč. Prošel jsem týmy v MSFL, nejdéle jsem působil v Uničově, odkud jsem na jih Čech přišel.

Jaké ambice máte do druhé poloviny divizní sezony?
Rád bych, abychom hráli atraktivní fotbal. Cílem samozřejmě zůstává postup do třetí ligy, který je pro nás a výchovu našich hráčů velmi důležitý.

Budete spoléhat na zkušené hráče, kterými jsou Jiří Kladrubský a Petr Javorek?
Jsou to kluci, kteří mohou mladší hráče výrazně posunout a pomáhat jim. Když je budou pozorovat na tréninku a v zápase, tak získají spoustu zkušeností do další fotbalové kariéry.

Už jste se stihl porozhlédnout po Českých Budějovicích?
Zatím to znám jenom v centru, kde jsme si s přítelkyní oblíbili jednu kavárnu. Zabydlujeme se, budeme město teprve poznáváme.

Co říkáte podmínkám v Akademii?
Už v době, kdy jsem sem jezdil s Baníkem, jsem si říkal, že podmínky v Akademii jsou opravdu skvělé. Čeká mě tady spoustu práce, na kterou se moc těším.