Během týdne ho skolila nemoc, poprvé trénoval až v pátek, do zápasu v Teplicích naskočil až ve druhém poločase. A trenéra Webera nezklamal. Lukáš Čmelík oživil hru Dynama a měl na svědomí jeho druhou branku, která se ukázala jako pojišťující. Slovenská posila se díky výkonu na severu Čech dostala do sestavy kola podle webu Sport.cz.

Když se fanoušci dozvěděli, jak bude vypadat sestava v ligovém souboji v Teplicemi, Lukáš Čmelík zařazený na lavičku mnohé překvapil. Pravdou ale je, že měl virózu a do poslední chvíle nebylo jasné, jestli vůbec do města v Ústeckém kraji odcestuje. „Celý týden jsem měl virózu. Bylo otázkou, jestli vůbec pojedu s týmem. Nakonec jsme se domluvili, že půjdu na nějaký úsek hry,“ potvrdil v pozápasovém rozhovoru Čmelík.

Už jen jeho nominace na tiskovou konferenci sama o sobě mnohé vypovídá. Slovák, který přišel do Dynama těsně po startu letošní sezony, šel do hry v poločase a trenérovi splatil důvěru. Proti Teplicím navýšil ránou na zadní tyč vedení Českých Budějovic na 2:0 a hostujícímu týmu dodal potřebný klid. Byla to pro něj už třetí trefa v tomto ročníku, čímž se Čmelík osamostatnil na špici nejlepších ligových střelců Dynama.

Čmelíkova přínosu v zápase s Teplicemi si všimli také novináři z webu Sport.cz. Střelce Dynama se tak rozhodli zařadit do nejlepší sestavy 12. kola FORTUNA:LIGY. „Jsem rád, protože to pro mě byl náročný týden. Byl jsem nemocný, ale dal jsem se do kupy. Místo v sestavě kola je hezké, ale jsem hlavně rád, že jsem týmu pomohl k dalším třem bodům,“ komentoval zařazení do top jedenáctky 12. kola slovenský fotbalista.