Že mu brzy bude 35 let, v minulosti hrál dlouhá léta za pražskou Spartu nebo Slovan Bratislava ví každý. Jsou ale věci, které o kapitánovi, jenž před rokem dovedl českobudějovický klub zpět do první ligy, nevíte. Nebo ano? Startujeme seriál, který naše hráče ukáže trochu jinak, než je fanoušci všeobecně znají.

Bojová umění jsou jeho hobby

Když zrovna nehraje fotbal, mohli byste ho potkat v posilovně s rukavicemi. Jiří Kladrubský má totiž rád bojová umění, která provozuje jako doplňkový sport. Jsou podle něj velmi dobrá pro posílení fyzické kondice a hlavě má i plán, že by někdy po skončení aktivní kariéry naskočil do ringu v ostrém zápase. Rozhodně ale ne proti Conoru McGregorovi, jehož je velkým obdivovatelem.

Jen fotbal ho neživí.

Ještě během fotbalové kariéry se pustil do podnikání. Když zajdete do Underbarber shopu na českobudějovickém náměstí, je to jeho podnik, který rozjel se svým společníkem. To ale není jediná firma, na které se podílí. Své finance investoval i do práškové lakovny. Fotbalový pažit tak střídá s kanceláří.

Tetování ho baví

Už při pohledu na něj zjistíte, že tetování ho baví. Sám říká, že jich má na svém těle nepočítaně a rozhodně s nimi ještě nekončí. První si nechal udělat v českobudějovickém tetovacím salonu u Tonyho v dnešním Too-Tatoo. Jeho levou ruku zdobily začáteční písmena členů rodiny.

Manželka vám vyléčí zrak

Pokud zajdete na oční oddělení českobudějovické nemocnice, na vizitce můžete narazit na jméno Kladrubská. Manželka českobudějovického kapitána je totiž vystudovanou lékařkou.

V reprezentaci odehrál pět minut

V reprezentaci do 21 let odehrál Jiří Kladrubský hodně zápasů a zúčastnil se i EURA v roce 2007 v Nizozemí. V dospělé reprezentaci má dva starty a celkem pět oficiálních minut. V 87. minutě naskočil při výhře 2:0 na Kypru v roce 2007 v kvalifikaci EURA 2008 místo Jaroslava Plašila a v roce 2008 zažil výhru nad Slovinskem 1:0 v kvalifikaci mistrovství světa, když v Teplicích v 90. minutě střídal Milana Baroše.

Ryzí odchovanec Dynama

Jiří Kladrubský patří k ryzím odchovancům českobudějovického klubu. V mládeži v něm začínal a prošel si až do dospělých kategorií. Jedinou změnou bylo půlroční působení v žákovských kategoriích v SK Čtyři Dvory. V dorostu (na fotografii) už ale znovu patřil k oporám Dynama. Pak si ještě na půl roku odskočil do Prachatic, aby se pak odrazil z áčka Dynama do Sparty.