Od svého příchodu vykazoval vysokou výkonnost, zodpovědně pracoval dozadu a neúnavně podporoval i ofenzivu. Benjamin Čolič se odměny dočkal ve 4. kole, kdy svým premiérovým ligovým gólem zařídil remízu s Jabloncem. A byla to nádherná branka z přímého kopu z dobrých pětadvaceti metrů.

S bodem proti Jablonci jste spokojeni, nebo převažuje zklamání?
Těžko říct. Do zápasu jsme špatně vstoupili, prvních patnáct dvacet minut jsme nehráli dobře. Pak jsme se zvedli a zaslouženě vyrovnali. Škoda, mohli jsme získat i tři body. Ale máme alespoň bod, i ten musíme brát.

Bylo v úvodu znát, že máte respekt před kvalitním soupeřem?
Ano, respekt jsme skutečně měli. Jablonec má velice kvalitní mužstvo, ale my jsme šli do zápasu s tím, že chceme bodovat. Ideálně vyhrát, ale každý bod by měl svoji váhu. Nakonec jsme jeden získali.

Jak bylo těžké bránit rychlé jablonecké křídelníky?
Jablonec má obrovskou sílu směrem dopředu. Doležal, Sýkora, Matoušek, Jovovič, to jsou všechno velice kvalitní hráči, kteří jsou nesmírně rychlí. Myslím, že jsme to směrem dozadu zvládli celkem dobře.

Remíza se narodila po vaší dalekonosné ráně. Už jste někdy dal takovou branku?
Ano, už jsem se několikrát v kariéře takto trefil. Trénuji trestné kopy po každém tréninku, takže si na ně celkem věřím. Máme několik variant, domluvili jsme se, že budu kopat já. A vyšlo to (usmívá se).

Byl to váš premiérový gól v první lize. Co vás bude stát?
Nevím, Tábor (Ivo Táborský, pozn. autora) se jistě přihlásí (směje se). Rád zaplatím, je to můj první gól za tři sezony v lize, jsem za něj moc rád.

Za čtyři zápasy jste získali pět bodů. Jste s tímto počinem spokojeni?
Pořád nás mrzí první zápas s Opavou. Nehráli jsme úplně dobře, ale šance jsme měli. Mohli jsme mít i víc bodů, možná klidně i osm, ale celkově jsme spokojeni. Nyní nás čeká Příbram, na zápas se připravíme a jedeme dál.