Soustředění fotbalistů Dynama České Budějovice v Novém Městě na Moravě se chýlí ke konci. My vám nyní přinášíme poznatky a zajímavosti ze čtvrtečního a pátečního programu Jihočechů na Vysočině. V sobotu v sedm hodin hráči odjíždějí do Berouna k prvnímu duelu zimní Tipsport ligy.

Středa bývá na soustředěních nejtěžším dnem, což se také Jihočechům potvrdilo. „Středa byla opravdu nejnáročnějším dnem. Dopoledních šest sérií běhů po šesti set metrech nám daly opravdu zabrat,“ vzpomíná na kritický den týdne Petr Javorek. Ani čtvrteční program nebyl žádnou procházkou. „Ve čtvrtek nás ráno čekala opět cvičení v hale. Jedna skupina cvičila na sílu, druhá spíše na frekvenci. Zbytek hrál bago,“ přibližuje šestadvacetiletý středopolař.

Čtvrteční odpoledne patřilo opět běžkám. Tentokrát však fotbalisty čekaly závody. Klání na dva okruhy po 2,2 kilometrech opanoval Michal Klesa před Ivo Táborským a Petrem Javorkem. „Měl jsem toho plné kecky,“ hlásil své jediné dojmy po triumfu vítěz. Po krátké přestávce hráči dokončili v bílé stopě hodinu a půl a po večerní posilovně je čekala už pouze regenerace.

Celkové pořadí běžkařského závodu:
1) Klesa, 2)Táborský, 3) Javorek, 4) Novák, 5) Linhart, 6) Otepka, 7) Benát, 8) Řezníček, 9) Lengyel, 10) Riegel, 11) Petráň, 12) Ježdík, 13) Dobal, 14) Rýdel, 15) Markovič, 16) Hanzlík, 17) Černý, 18) Wermke, 19) Bakala, 20) Křížek, 21) Halama, 22) Machovec, 23) Daněk.

Pátek, tedy poslední den soustředění, připravil pro Jihočechy dopoledne znovu perných šest sérií po šesti set metrech a výběhy ostrých kopečků. Ani odpolední program nebyl o moc rozdílný. „Nic nového, dřeme jako koně,“ vzkazuje z Nového Města stoper Jan Halama. Na nedostatek zátěže si nestěžuje ani Petr Javorek. „Program je opravdu hodně náročný. Ale to k tomu patří a určitě se nám to na jaře vrátí,“ doufá důrazný záložník.

V sobotu čeká Dynamo v sedm hodin odjezd do Berouna k prvnímu zápasu Tipsport ligy proti Táborsku. „Trenér od úvodu prohlašoval, že chce střídat dvě jedenáctky. Problém ale je, že v Tipsport lize může střídat pouze osm hráčů. Trenér se zkusí domluvit s koučem Táborska a uvidíme, jak to dopadne,“ přibližuje Javorek.