Přípravné zápasy na druhou polovinu sezony pokračují pro fotbalisty Dynama v sobotu, kdy se utkají v tréninkovém centru Strahov proti Spartě. Zápas startuje dopoledne v 11:00 a je možné, že se představí i nová tvář v budějovické kabině.

Pražskou Spartu čeká vůbec první přátelské utkání v novém roce. Letenští zahájili přípravu ve stejném týdnu jako Dynamo, trenér Jílek na úvodním srazu přivítal 34 hráčů. Mezi nimi byli i navrátilci Polidar s Fortelným, z B-týmu byl přeřazen mladík Karabec. Na marodce Pražanů i nadále zůstávají Dočkal, Kadlec a Panák, naopak k dispozici už byli Drchal i Zahustel.

V letošní sezoně se oba týmy střetly už třikrát. V ligových vzájemných zápasech z toho byly dvě remízy (2:2 a 3:3), v pohárovém kole uspěla Sparta, která na Střeleckém ostrově vyhrála 4:0.

Českobudějovickému Dynamu se úvodní přípravný zápas vůbec nevydařil a na Složišti prohrál s druholigovým Žižkovem vysoko 1:7. "Nic takového se nesmí stát v žádné fázi přípravy. Měli jsme špatný přístup, byli jsme všude pozdě," nebral si servítky jediný úspěšný střelec Dynama v zápase Ivo Táborský.

V průběhu týdne dorazila do týmu nová slovenská posila Karol Mészáros, který je v klubu na zkoušce. "Trénuje s námi od středy a teprve uvidíme, zda proti Spartě nastoupí," prozradil trenér David Horejš. Šestadvacetiletý středopolař naposledy působil v maďarské nejvyšší soutěži.

Víkendové utkání začíná v 11:00 a sledovat ho můžete v online reportáži nebo v přímém přenosu na webu sparta.cz.