Už v úterý má Dynamo na programu další přátelské utkání. Předposledním soupeřem v přípravě bude jihočeské Táborsko, se kterým se černobílí utkají v rámci soustředění v Třeboni od 10:30 ve Staré Hlíně.

FC MAS Táborsko mělo v uplynulé sezoně co dělat, aby z druhé nejvyšší soutěže nesestoupilo. Nakonec se druhý jihočeský zástupce ve Fortuna Národní lize zachránil a skončil čtrnáctý. V letní přestávce přišla očekávaná změna, kdy u Táborska došlo k výměně trenérů. Roman Nádvorník odešel do prvoligové Karviné a jeho místa se chopil Kamil Tobiáš. Změny doznaly i hráčské řady. Do Liberce přestoupil záložník Aleš Nešický, v minulém týdnu se právě do Dynama přestěhoval křídelní záložník Matej Mrsić. Z hostování se vrátil i budějovický odchovanec Zdeněk Linhart. V přípravě se Táborsku výsledkově nijak extra nedaří. Porazit dokázalo tým složený z hráčů bez angažmá a Příbram, prohrálo s Teplicemi a na turnaji v Počátkách skončilo poslední, kdy nestačilo na Vlašim a Chrudim.

Poslední přípravné utkání Táborska:
Táborsko - Vlašim 0:2 (0:0)
Branky: 40. Selemani, 53. Pavlík. Bez karet. Hráno v Počátkách.
Sestava Táborska: Zadražil – Hasil, Ngimbi (35. Klusák), Zárybnický (35. Zavadil), Ndiaye, Valenta, Vandas, Vozihnoj, Berešík, Šandera, Kopřiva.

Českobudějovické Dynamo zatím v přípravě válí. Začalo výhrou proti Příbramí, poradilo si i s rakouským Vorwärts Steyer. Ještě před tím přišla těsná porážka s mistrovskou Plzní 3:4, ale v pátek Jihočeši dokázali dokonale zaskočit pražskou Spartu a vyhráli 2:1. Poslední střetnutí odehrálo Dynamo v sestavě plné mladíků v Linci a domácí tým potvrdil roli favorita. V průběhu letní přípravy se i značně obměnil kádr. Přišel zmiňovaný Mrsić, na testech uspěl Gebert. S týmem se připravují i Christian Frýdek nebo Daniel Fišl, o místo v kádru bojuje Rychnovský s Laňkou. Už na začátku přípravy odešel do libereckého Slovanu Elvis Mashike a stejným směrem se vydal i Jakub Pešek.

Šestý přípravný duel odehraje Dynamo s Táborskem v úterý v 10:30 ve Staré Hlíně a vy jej můžete sledovat zde v online reportáži.