Dalším fotbalistou, který podepsal novou smlouvu s Dynamem České Budějovice, je brazilský defenzivně laděný fotbalista Everson Alan de Lima. Čerstvě devětadvacetiletý fotbalista v Dynamu již v minulosti působil, na jihu Čech právě dnes podepsal roční smlouvu.
Everson Lima

Vedení klubu mělo o služby brazilského fotbalisty velký zájem již v zimní pauze. Přestup ale tehdy ztroskotal na tom, že Lima během sezony 2014/15 nastoupil za dva různé celky ve dvou různých zemích a nebylo již administrativně vyřešitelné, aby přestoupil ještě do Českých Budějovic. Již v zimě se ale Dynamo s hráčem dohodlo, že ho bude testovat i během letní pauzy. Test dopadl dobře a vedení klubu dnes s hráčem podepsalo jednoroční kontrakt.

Everson Alan De Lima začal s profesiálním fotbalem v roce 1998, kdy poprvé oblékl dres brazilského celku Sao Paulo. Během své kariéry se pohyboval nejčastěji po Brazílii a tam také následně nastupoval v týmech jako Santos, Portuguesa, Guaratingueta nebo Juventude. V roce 2009 působil půl roku na Maltě v klubu Tarxien Rainbows. Po skončení smlouvy přišel v létě na testy do Českých Budějovic, kde se ukázal v dobrém světle. Před podpisem smlouvy odjel na další testy do SC Pandurii, ale nakonec skončil v Dynamu, kde v srpnu roku 2009 podepsal smlouvu. Po ročním působení na jihu Čech se vrátil do Brazílii, kde působil v celcích Monte Azul, Red Bull Brazil nebo Volta Redonda. Poté odešel v polovině roku 2014 do ukrajinského Užgorodu. V závěru roku pak hrál ještě libanonskou nejvyšší soutěž a po zimních testech v Dynamu se na půl roku vrátil zpět do Brazílie.

VIDEO: Dva odlišné zápasy na turnaji v Počátkách (12.7.2015)

Fotbalisté Dynama obsadili na turnaji v Počátkách třetí místo, když v semifinále sestava mladíků po bezbrankovém zápase prohrála na penalty a poté zkušenější sestava v zápase o třetí místo vysoko rozstřílela Znojmo 4:0.