Také druhý domácí zápas nové sezony FORTUNA:LIGY fotbalistům Dynama nevyšel. Po vysoké porážce se Slavií Praha Jihočeši doma nestačili ani na Slovan Liberec, kterému podlehli 0:2. Trenér David Horejš litoval především absence dvou ofenzivních es Pavla Šulce a Micka van Burena.

Jihočeši nezačali s Libercem špatně, jenže v úvodu zápasu se do výraznějších šancí nedostávali a pak se z nenápadné akce prosadili hosté. „Pětadvacet minut jsme měli převahu, jenže gól jsme nedali a pak jsme naopak lacino inkasovali. Po té brance pak naše hra trochu opadla a průběh druhé půle pak ovlivnil brzký gól, který jsme si nechali dát hned ve 48. minutě," popisoval po zápase budějovický kouč David Horejš.

Hráči Dynama v prvním poločase sice dobře kombinovali, avšak za celý zápas vystřelili pouze jednou na bránu, a to je samozřejmě velmi málo. „Je to tak. Když nevystřelíte na bránu, tak nemůžete dát gól. Nám tam za stavu 1:0 chyběl někdo, kdo by vzal odpovědnost na sebe a vystřelil na bránu. Soupeř byl daleko produktivnější. Dostal se k jednomu centru do vápna a hned to tam Rabušic uklidil a bylo to 2:0," krčil rameny David Horejš.

Do zápasu proti Liberci nemohli zasáhnout dva fotbalisté do ofenzivy, kteří měli zajistit výraznou útočnou sílu Dynama. „Bohužel při pondělním zápase reprezentace se nám zranil Pavel Šulc, který měl při posledním zápase na Baníku velkou formu. Při vší smůle se nám na konci posledního tréninku zranil Mick (van Buren), kterému při střele píchlo ve svalu. Z tohoto důvodu nakonec nemohl proti Liberci hrát. Oba jsou to hráči, kteří by nám díky jejich velké útočné síle rozhodně pomohli," dodal David Horejš.