Fotbalisté Dynama zakončí astronomické léto dalším atraktivním domácím zápasem. V rámci 10. kola FORTUNA:LIGY nastoupí Jihočeši proti Viktorii Plzeň oslabeni o několik hráčů základní sestavy, avšak trenér David Horejš svému týmu samozřejmě věří: „Plzeň má ohromnou kvalitu, přesto ale věříme, že je tady doma donutíme k chybám."

Úvod sezony přinesl fotbalovým fanouškům na jihu Čech opravdu velmi zajímavé menu. Během uvodních deseti kol se totiž na Střeleckém ostrově představili čtyři nejlepší celky loňské sezony - obě pražská "S", Jablonec a nyní také Viktoria Plzeň. „Po Spartě a Slavii přijede další tým z top trojky v Česku. Věřím, že to tady bude svátek pro všechny. Bodů sice moc nemáme, ale určitě budeme chtít navázat na výkon se Spartou a věřím, že jsme schopni i s Plzní doma bodovat. Uděláme pro to maximum," říká odhodlaně trenér Dynama David Horejš.

Přestože byl mezi fanoušky zcela enormní zájem především o zápasy se Slavií a Spartou, také utkání s Viktorkou slibuje mimořádně zajímavou a atraktivní podívanou. „Plzeň má ohromnou kvalitu směrem dopředu, mužstvo je neskutečně silné. Jsou tam hráči, kteří hráli Ligu mistrů, je tam spousta reprezentantů. Ale určitě jsou i v určitých věcech zranitelní, budeme se to snažit využít. Věřím, že Plzeň i s pomocí fanoušků k nějakým chybám donutíme," říká odhodlaně David Horejš.

Jihočeši budou mít ale problémy se složením základní jedenáctky. „Ty absence jsou takovou černou kaňkou zápasu. Směrem do defenzivy nám chybí kvůli trestům tři dost klíčoví hráči (Sivok, Novák a Čavoš). Navíc nám v týdnu ještě vypadl Javorek, který má střevní potíže, u něj se bude rozhodovat až na poslední chvíli, jestli bude k dispozici. Každopádně se na to nechceme vymlouvat, protože i se Spartou jsme hráli bez tří hráčů a zvládli jsme to. Já věřím, že to mužstvo semkne," dodává kouč Dynama.

Zatímco na první start Tomáše Sivoka na Střeleckém ostrově si budou muset fanoušci ještě počkat, s velkou pravděpodobností uvidí poprvé v akci Dzona Delarge, který minulý týden na Baníku podal velmi dobrý výkon. „Především směrem dopředu se ukázal jako velmi zajímavý hráč. Před Baníkem byl s námi pouhé dva tréninky, a my jsme s ním tak po taktické stránce museli především v souvislosti s hrou do defenzivy přes týden hodně pracovat. Určitě je to ale hodně zajímavý hráč a věřím, že nám už v sobotu pomůže," říká na závěr David Horejš.