Po krátké dovolené naskočili Jihočeši zpět do tréninkového procesu. Svěřenci Davida Horejše se budou pět týdnů chystat na nový ročník Fortuna národní ligy, v němž už se budou muset obejít bez Elvise Mashikeho. O tom, ale i o dalších změnách v kádru a realizačním týmu hovořil na začátku přípravy jednačtyřicetiletý trenér Dynama.

O začátku přípravy
Model přípravy bude stejný, akorát bude o týden kratší. Už na minulý týden měli hráči individuální plán, takže přišli připraveni. Nicméně nechtěli jsme klukům výrazně krátit dovolenou, aby si také odpočinuli. Věřím, že budeme na nadcházející sezonu dobře připraveni.

O přípravných zápasech
Jsme spokojení s tím, jaké soupeře jsme domluvili na přípravné zápasy. Příprava je krátká a většina ligových týmů jede na soustředění do zahraničí. První dva zápasy nás čekají s ligovými soupeři Příbrami a Plzní, pak rakouský Blau Weiss Linec, druholigové Táborsko a v generálce Benešov. Vrcholem bude herní soustředění v Třeboni, kde se utkáme právě s Táborskem. Ke změně může dojít pouze v případě, že by středeční los vyšel tak, že bychom s nimi hráli hned v úvodu sezony. To bychom pak využili jinou alternativu.

O hráčských změnách
Dostali jsme lukrativní nabídku od Liberce, kam odjel Elvis Mashike na zdravotní prohlídku. Pro nás je to ocenění naší a hlavně Elvisovy práce, protože tady strávil rok a hodně se zlepšil. Je tedy velká pravděpodobnost, že odejde. Už dříve bylo avizováno, že skončila hostování Haška, Puchela a Vondry. Novou smlouvu jsme nenabídli Nitrianskému. Naopak na hostování by měl z Baníku Ostrava přijít Matěj Helešic, který už se u nás osvědčil. Ještě se řeší detaily jeho hostování. Dále jsou tu na testech tři mladí kluci, kteří přicházejí na posty, které potřebujeme obsadit. Denis Laňka, Vojtěch Gebert a Martin Rychnovský dostávají šanci a věřím, že do týmu přinesou zdravou šťávu.

O dalších příchodech
Ještě budeme řešit s trenéry a Martinem Vozábalem případné posílení kádru. Pokud odejde Mashike, tak v útoku budeme potřebovat posílit. Ale v týdnu většina mužstev začala přípravu a přestupový trh se teprve začne hýbat. Máme vytipované další hráče, ale zatím je zbytečné spekulovat.

O případném odchodu Jakuba Peška
Kuba se normálně zapojil do přípravy. Uvidíme, jak se vyvine situace kolem jeho případného přestupu. Pro mě je aktuálně nejdůležitější, že Kuba je zdravý a máme ho k dispozici.

O návratu Čermáka, Wermkeho, Kaduly a Poučka
Věřím, že všichni první tři jmenovaní se zapojí naplno. Roman Wermke měl problémy se svalem, snad už bude v pořádku. Adrián Čermák už se pomalu zapojoval do tréninku v závěru jara a já se na něho moc těším, protože vždy byl rozdílovým hráčem. Pokud bude Jindra Kadula zdravý, tak vždy měl týmu co dát. Bohužel jej zdravotní problémy často trápí. Co se týče Lukáše Poučka, tak je to hráč s platnou smlouvou. Po osobním pohovoru věřím, že se jeho přínos pro tým zvedne a bude platný.

O změnách v realizačním týmu
Petr Skála se z pozice trenéra brankářů přesunul do fotbalové akademie, na jeho místo přichází z Táborska Petr Pižanowski. Realizační tým doplnil Jiří Kohout, který dlouhé roky trénoval plzeňskou mládež. Známe se ze studia trenérské licence, máme podobný pohled na fotbal. Potřebovali jsme doplnit realizační tým, bylo nás málo. Noví trenéři přinesou do týmu zase nové metody. Bude to prospěšné pro celý klub.

O „trenérovi s vykřičníkem“
Já to neřeším, je to spíš otázka na vedení. Celou dovolenou jsme s Martinem Vozábalem chystali a vytipovávali hráče. Kdybych se tímto měl zabývat před sezonou, tak by to bylo špatně.

O probíhajícím mistrovství světa
Když mám čas, tak se snažím dívat na všechny zápasy. Je to inspirace. Líbilo se mi například Mexiko v zápase s Německem, které jsem tipoval hodně vysoko. Zatím nejhezčím zápasem bylo utkání Portugalsko – Španělsko. Nicméně myslím si, že mezi hlavní favority na titul patří Brazílie.