Mimořádně důležité tři body uhrál starší dorost Dynama v sobotu proti Slovácku. O výhře rozhodl v jedenácté minutě Rostislav Tomek, další šance zůstaly nevyužity. Nulou se blýskl brankář Matěj Luksch a poprvé v černobílém dresu se předvedl Kanaďan Frederico Leal. Nejen sobotní odpoledne rozebral trenér Pavol Švantner.

Na jaře zatím starší dorost moc bodů neposbíral. O to více tedy potěší ubojovaná jednobranková výhra nad nepříjemným soupeřem. „Potřebovali jsme už vyhrát. Předchozí výkony od nás nebyly špatné, ale bez bodového efektu. Svazovalo nás to, a tak jsme rádi, že přišly tři body,“ komentoval trenér Pavol Švantner. Jihočeši dokázali proti Slovácku vyhrát díky jediné brance, ale jinak se v koncovce trápí. „Znovu jsme neproměnili několik šancí, je to už letos poněkolikáté. Kdybychom dali v každém zápase o nějaký gól navíc, měli bychom už bodů mnohem více,“ posteskne si bývalý brankář.

Pátou nulu v sezoně vychytal talentovaný brankář Matěj Luksch, proti Slovácku hned několikrát svůj tým podržel. „Byl jistotou v brance, hlavně v první poločase vytáhl skvělé zákroky. Jsem za to rád, dobrý brankář je základ úspěchu.“ Proti Moravanům dostal poprvé šanci stoper Pavel Cepák. Kromě něj byli v základní jedenáctce další dva mladší dorostenci. „Pavel byl s námi poprvé a zvládl to dobře. Jinak už pravidelně nastupují další jeho vrstevníci Jakub Pařízek a Martin Šplíchal. Jsou mladí, tlak je na ně velký, ale zvládají to,“ chválil Švantner.

Poprvé v soutěžním utkání se ukázala i staronová posila Kanaďan Frederico Leal. Odchovanec kolumbijského fotbalu už se v Dynamu ocitl v létě, jenže kvůli nedovršení osmnácti let nemohl hrát. „Frederico už u nás byl v létě, ale kvůli věku hrát nemohl. Líbilo se mu tu, a tak jsme se po dovršení osmnácti let s ním domluvili na spolupráci,“ prozrazuje Švantner. Leal je šikovný fotbalista, což prokázal už v prvním startu za Dynamo. „Dostal příležitost hned v prvním zápase. Patří velký dík vedení našeho klubu, které dokázalo vše vyřídit tak, aby už mohl nastoupit,“ těšilo Pavola Švantnera. Do jihočeského klubu se dostal díky pomoci Stanislava Rožbouda z Kanady. „Dostali jsme od Slávy na něho tip a i jemu za to patří dík.“