Před začátkem sezony 2008/2009 nikdo přesně nevěděl, co se může od něj očekávat. Osmadvacetiletý útočník Tomáš Sedláček se stal v Mladé Boleslavi přebytečným a kývl na nabídku Českých Budějovic. Prakticky okamžitě si získal místo v základní sestavě a sezonu skončil jako nejvytíženější útočník týmu, který navíc vstřelil devět ligových branek. "Vstřelit devět gólů za sezonu je pochopitelně nádhera," usmíval se po sobotním zápase s Teplicemi kanonýr Dynama.

Tomáš Sedláček přitom do Českých Budějovic nepřicházel s vizitkou gólového zabijáka. "Považuji se spíše za týmového hráče a ne nějakého velkého střelce. Těch devět gólů, co jsem ale v sezoně dal, je samozřejmě nádhera. Před příchodem do Českých Budějovic jsem dal v celé mé kariéře devět gólů a teď jsem jich dal devět za jednu sezonu, takže paráda," culil se po zápase útočník, který svůj letošní gólový účet uzavřel v zápase s Teplicemi gólem na 3:0. "Při tom gólu musím hodně poděkovat Pavlu Mezlíkovi, který využil zaváhání stopera. On mu to sebral, dal mi to krásně pod sebe a já to dával do prázdné brány. To je prostě Mezlovo gól," nešetřil Sedláček slovy chvály na svého spoluhráče.

Útočník, který ve 113 ligových zápasech nastřílel devatenáct branek na desátý gól v sezoně v průběhu zápasu ale příliš nepomýšlel. "Trenér mě v týdnu hecoval, že když dám deset gólů, tak ze mě bude vynikající útočník. Já ale nejsem teď vůbec naštvaný, že těch gólů bylo jen devět. Myslím, že je to určitě nad mé očekávání," pokračoval Sedláček, který nad osobní úspěchy staví především postavení týmu v tabulce. "Po tom nepovedeném začátku, kdy jsme měli po čtyřech kolech jeden bod, je ta sezona celkem úspěšná. Nakonec máme bodů šestatřicet, jsme celkově desátí a to je nádherné," vypočítával po zápasech odchovanec Trnavanu Raždalovice.

Vítězství nad Teplicemi se ale nerodilo tak lehce, jak napovídá konečný výsledek. Především v úvodu zápasu se nemohli Jihočeši dlouhé minuty dostat do provozní teploty. "Teplice začaly velmi dobře a my jsme pětadvacet minut hráli velmi špatně. Pak ale dal Ferda (Hudson, pozn. autora) a to rozhodlo. Do poločasu jsme pak přidali druhý gól na 2:0 a zbytek zápasu jsme si pak v pohodě pohlídali," pokračoval Sedláček, kterého jen mrzelo, že si cestu na stadion nenašlo větší množství fanoušků. "Je jen škoda, že nebylo lepší počasí, určitě by jich přišlo více," dodal na závěr značně promoklý, ale spokojený útočník Dynama.