28letý záložník Patrik Čavoš po necelých osmi letech opouští Dynamo. Pražský rodák si v českobudějovickém klubu připsal 114 ligových zápasů, ve kterých vstřelil sedm branek a na další tři přihrál. Dalších 93 utkání za České Budějovice odehrál ve druhé nejvyšší soutěži, kde vstřelil šest gólů. V sezoně 2018/19 bývalý kapitán Jihočechů s týmem slavil postup právě ze druhé ligy do té první. Na co bude vzpomínat? Co mu utkvělo v paměti? To všechno „Čáva“ prozradil v rozhovoru.

Patriku, tvé působení v Dynamu je u konce. Jak ho hodnotíš?
Celkově je mé hodnocení pozitivní. Když jsem sem přišel, klub měl nějaké ambice a ty se nám podařily splnit. Zároveň se tento klub podle mého v nejvyšší lize prezentoval docela slušně. Navíc jsme třikrát byli ve střední skupině, za což jsem byl rád. Každý chce hrát o ty nejvyšší příčky, což byl i můj případ, ale myslím si, že ty prostřední skupiny byly vždycky úspěch. Budu přát Dynamu do budoucích sezon, ať jsou minimálně stejně úspěšní.

Na co z tvého působení tady v Českých Budějovicích budeš nejraději vzpomínat?
Vzpomínám na každou sezonu, na kamarády, které jsem tu potkal. Byl jsem tu dlouho a ty vztahy jak s klubem, tak s kamarády byly velké.

Utkvěl ti v hlavě vyloženě nějaký moment, na který nikdy nezapomeneš?
Už jsem to říkal mnohokrát, nejvíce to budou vzpomínky na postup z druhé ligy do první, poté jízda ligou, mám samé nádherné vzpomínky. A momenty jako porazit na Letné Spartu nebo teď na jaře doma Slavii, ty se vám zaryjí hodně hluboko.

K Dynamu máš tedy velký vztah?
Ano, ta doba, co jsem tu strávil, je i díky tomu, jak hodně jsem klub měl rád.

Kdo byl tvůj největší parťák v kabině?
To opravdu nejde říct. Měl jsem jich to spoustu.

V týmu jsi měl i tu čest dělat kapitána. Jaké to pro tebe bylo?
Myslím, že pro každého hráče by kapitánskou pásku znamenalo hodně. Pro mě osobně to byla opravdu srdcová záležitost, jsem za ty zápasy, kdy jsem jí nosil nemírně rád a moc si toho vážím.

Budeš sledovat Dynamo i nadále?
Samozřejmě, že jo. Rád se sem budu vracet, mám tu hodně kamarádů, a i město mi přirostlo k srdci.

Je něco, co bys rád vzkázal na závěr fanouškům?
Fanouškům bych chtěl moc poděkovat. Chápu, že jednou jsou naštvaní, že se nedaří a podruhé zase skáčou radostí, ale o tom ten fotbal je. Vím, že se pokaždé nevyhraje a fanoušci nejsou spokojení, ale to ani my fotbalisté. Osobně si ale myslím, že jsme pokaždé byli na jedné lodi a chtěli jsme společně vyhrávat. Přál bych si, aby kluky do dalších sezon podporovali jako doteď, opravdu si té podpory vážíme. Ještě jednou všem moc děkuji.