Stoper Pavel Novák se po zranění a jednozápasovém výpadku ve Vlašimi vrátil do sestavy Dynama a opět byl hlavní oporou českobudějovické defenzivní řady. Proti Prostějovu obrana Dynama neměla moc práce, přesto z ní byla cítit jistota, které bude potřeba ve zbývajících podzimních kolech.

Zvládli jste utkání s Prostějovem podle vašich představ?
První poločas jsme odehráli tak, jak jsme chtěli. Soupeř vycházel z pevného obranného bloku, ale my jsme dali dvě branky a více drželi míč. Druhý poločas jsme nezačali dobře, ale naštěstí jsme se pak znovu dostali do pohody a přidali třetí gól.

Bylo na soupeři znát, že je poslední a nedaří se mu?
Bylo to poznat, ale snažili se, bojovali. Při špatném tabulkovém postavení se nehraje ideálně.

Jedinou kaňkou na utkání bylo velké množství neproměněných šancí?
Přesně tak, od začátku sezony nás to trápí. Nedáváme ani vyložené šance, na což můžeme se silnějšími soupeři doplatit. Naštěstí to bylo s Prostějovem jednostranné.

Do sestavy trenéra Davida Horejše jste se vrátil po zranění přivoděném proti Spartě. Již jste v naprostém pořádku?
Při pohárovém utkání jsem si přivodil výron kotníku a stoprocentně v pořádku to není. Je to ve stavu, že mohu nastoupit, ale občas to cítím. Při zápase mě to neomezuje.

V dalším kole zajíždíte do Pardubic, kde jste v minulé sezoně prohráli a neodvážejí se odsud body snadno. Čeká vás odlišné utkání oproti zápasu s Prostějovem?
Každé utkání je jiné. Od pondělí se začneme na Východočechy připravovat a nic jiného než s výhrou se nebudeme chtít vracet. (úsměv)