Už potřetí ve své kariéře čeká Jakuba Horu angažmá v jihočeské metropoli. Černobílý dres oblékal už v sezonách 2012/2013 a 2014/2015, ale tentokrát to bude poprvé, co bude Dynamu patřit jako kmenový hráč. Třicetiletý fotbalista věří, že naváže na úspěšné působení z předchozích let.

Jaký je to pro vás návrat do známého prostředí?
Po prvním kontaktu s Martinem Vozábalem jsem si říkal, že to bude do třetice a snad všeho dobrého. Těším se na to. Stále tu znám spoustu lidí, stadion jsem okamžitě poznal. Doufám, že to bude podařený návrat.

Hodnotíte předchozí působení v klubu úspěšně?
Musím říct, že ano. Byl jsem tu dvakrát na půlročním hostování z Plzně a v obou případech se mi dařilo. Myslím si, že jsem ani jednou nezklamal a měl solidní čísla z hlediska produktivity. Doufám, že na to navážu a přinejlepším to ještě vylepším.

Jak vzpomínáte na poslední dvě angažmá, která jste strávil v zahraničí?
V českém prostředí jsem naposledy nastupoval za Slavii, odkud jsem odcházel do lotyšské Rigy, což je krásné město, ale liga tam neměla takovou úroveň. Byli jsme ovšem nejlepší a nejbohatší klub, takže u nás jsme měli na rozdíl od jiných stadionů krásné zázemí. Majitelé byli Rusové, což pro mě byla velká škola do života. Naposledy jsem hrál v Polsku, kde bylo všechno na obrovské úrovni a moc se mi tam líbilo.

Sledoval jste v posledních letech vývoj budějovického klubu?
Ano, byl velice znát rukopis trenéra Davida Horejše. Myslím si, že by mi měl herní styl týmu sedět a měl bych do něho pasovat. Hrálo to při rozhodování velkou roli, jsem typ hráče, který má tento styl fotbalu rád. Očekávám, že budeme hrát v horních patrech tabulky a nebudeme muset řešit starosti s možným sestupem.

S kým jste z aktuálního kádru při svém posledním působení nastupoval?
Jestli se dobře vybavuji, tak tu se mnou byli Michal Škoda, Pavel Novák a jako dorostenec s námi trénoval Lukáš Havel. Ještě jsem hrál s Martinem Sladkým, kterého jsem potkal v Plzni.

Letní přípravu jste odstartoval individuálně?
Ne, od sedmého června jsem se připravoval s týmem v Polsku, takže natrénováno mám.