V těchto dnech absolvuje už druhou letní přípravu za A-tým. Vladimír Dobal druhým rokem hraje za juniorku Dynama, kde se stal jedním z klíčových hráčů. Trenér prvního mužstva Pavel Tobiáš bude na začátku přípravy sázet na mladé tváře z vlastních řad a první zkouška je čeká již tuto sobotu v zápase proti Příbrami. A jen ti nejúspěšnější budou moci následně usilovat o trvalé místo v ligovém celku.

Vladimíre, minulý ročník jste absolvoval celou přípravu, ale do A týmu jste se přeci jen neprobojoval..
Máte pravdu, přípravu jsem absolvoval. Nějakým způsobem proběhla, potom přišel nový trenér a kádr se začal zužovat, tak jsem musel do B-týmu.

Potom, co jste se vrátil do B-týmu, tak jste završili docela dobrou sezónu, souhlasíte?
Byl to celkem povedený rok. Neříkám, že to bylo úplně výborná sezóna. Jaro se nám tolik nevydařilo, některé zápasy jsme vybojovali v posledních minutách, jinde naopak se to otočilo v náš neprospěch. Byl to už můj druhý rok v juniorce, tak doufám, že jsem se dostal  zase o něco dál, někam se posunul.

Trenér Kmoch vás loni zkoušel na pozici krajního obránce. V juniorce vám to jde ale dobře v záloze, co vám vyhovuje více?
Já jsem celý svůj život odehrál na halvu, tak si myslím, že tam je to pro mě lepší. Ovšem pokud by trenér chtěl, abych hrál beka, tak se budu snažit odvést co nejlepší výkon na této pozici.

V A-týmu jste si přeci jen v posledním kole na chvilku zahrál, v zápase proti Teplicím, vzpomínáte na to?
Určitě, byl to velký zážitek. Můj první start v první lize. Myslím, že to byli dvě minutky. Bylo to také  v důsledku  zranění spoluhráčů, že jsem mohl naskočit, ale byl jsem za to moc rád..

Teď vás čeká opět příprava a boj o místo v sestavě, konkurence je a bude velká, že?
Je nás tady teď dost mladých hráčů. Někteří se vrátili ještě z hostování., takže budeme všichni bojovat a někdo z nás musí potom odejít. Čekají nás čtyři zápasy, potom turnaj ve Včelnici. Poslední bude soustředění v Rakousku, kam pojede už jen klíčový kádr.

První zkouška klepe na dveře už tuto sobotu proti Příbrami, trenér avizoval, že dostanou šanci především  hráči co přišli z hostování a mladí z juniorky, vnímáte to?
Tak určitě. Příprava může být všelijaká. Člověku se může dařit a nemusí, to vše uvidíme jak se to vyvine..

Jaké vy máte osobní cíle na tuto sezonu?
Já doufám, že to bude o něco lepší než loni. Budu se snažit zde uchytit, sbírat zkušenosti od starších kluků a vydržet tu co nejdéle..