Gól nedal, přesto ho bylo plné hřiště. Nabízel se spoluhráčům, měl dvě zajímavé šance, které však neproměnil. František Němec po svém návratu do Dynama z hostování v Mostu potěšil kouče Hoftycha kvalitním výkonem v přípravě se Žilinou, přestože neskóroval.

Jaký to byl pocit, znovu obléknout dres Dynama po půl roce?

František Němec
Jsem za to moc rád. Jsem Jihočech a jsem tady doma. I když na severu jsem si také zvykl, ale doma je doma. Těší mě, že nyní mám šanci zabojovat o místo v A-týmu v Budějovicích a udělám maximum pro to, abych na podzim hrál.

V první půli jste měl dvě slibné příležitosti. Co chybělo ke gólu?
Při té první mi míč perfektně prostrčil Ježďa (Václav Ježdík, pozn. autora) mezi hráče a já už jsem byl blízko brankáře a chtěl jsem dávat míč pod sebe, ale gólman to stihl dřív. Při té druhé na mě letěla nepovedená střela Ríši Kaloda a já to trefil holení. Kdybych zasáhl míč plackou, tak věřím, že bych to umístil.

Jak se vám hrálo v tandemu s Richardem Kalodem?
Ríša je zkušený hráč, který prošel první i druhou ligou. Dokáže podržet míč, rozehrát, vyhrát důležité souboje a mně to vyhovuje, že se můžeme dobře doplnit. Hrálo se mi s ním velice dobře na to, že to bylo poprvé.

Novou sezonu odstartujete jihočeským derby s Táborskem…
To je třešnička na dortu hned na úvod. Určitě to bude hodně vyhecované utkání, budou se proti nám chtít vytáhnout a už teď se na ten zápas těším.

V sobotu vás čeká turnaj na Hluboké, kde jste byl před dvěma lety nejlepším hráčem celého turnaje. Pamatujete na to?
Pamatuji si na to a vzpomínám na to rád. Byla to příprava, která se mi vcelku vyvedla. Ale jsem o dva roky starší a minulost neřeším. Zajímá mě to, co bude teď.

Němec po prvním poločase utkání se Žilinou

Mluvil jste s trenérem Hoftychem o vašich šancích? Útočníků je tady aktuálně poměrně dost.
Je nás tu dvacet šest a trenér říkal, že do začátku ligy chce zúžit kádr na osmnáct lidí plus tři gólmany. Mým cílem je, se do tohoto výběru dostat. Kdyby se to nepovedlo, tak by to pro mě bylo trošku zklamání. Ale poperu se o to a uvidí se.

Sledoval jste, jak se daří, nebo spíš nedaří, vašim bývalým spoluhráčům v Budějovicích?
Samozřejmě, že jsem to sledoval a je to velké zklamání. Liga se tady hrála řadu let a je to škoda, že se sestoupilo. Ale taková situace nastala a my se teď musíme postarat o to, abychom za rok byli zpátky.

Když se zpětně poohlédnete za půlrokem v Mostu, jak ho vidíte?
Byla to pro mě velká zkušenost, jelikož jsem hrál první ligu poprvé. Doufám, že mi ten půlrok hodně dal a budu to moci prodat právě letos ve druhé lize v Budějovicích. Hostování v Mostu vidím vcelku pozitivně, i když tam také byly jisté problémy. Měnil se trenér a nastaly i další komplikace. Ale hlavní cíl byla záchrana a ten jsme splnili.

Setkal jste se i s Tomášem Řepkou, který ten půlrok zastával funkci manažera v Mostu?
Po půlroce jsme se potkali znovu v jednom klubu a měli jsme spolu dobrý vztah. On se chystal, že od léta začne v klubu hrát, ale jelikož skončil trenér Busta, tak skončil s ním.