Nový majitel Dynama České Budějovice JUDR. Vladimír Koubek při své první tiskové konferenci pronesl, že jeho cílem bude, aby do pěti let bylo v kádru A-týmu pět mladých odchovanců z klubové Akademie. Prvním z nich by mohl být obránce Dominik Mašek, který podepsal svou první profesionální smlouvu.

Realizační tým ligového mužstva pravidelně dává v přípravě a trénincích příležitost mladým odchovancům klubu. Jedním z nich je například ofenzivně laděný obránce nebo křídelník Dominik Mašek. Ten za Dynamo hraje už od přípravkových kategorií a svou cestu k velkému fotbalu nyní povýšil na další level - s Dynamem totiž podepsal první profesionální smlouvu.

Dominik Mašek začal s A-týmem letní přípravu. Absolvoval ji celou a zúčastnil se i herního soustředění v rakouském Kaprunu. Svou pracovitostí a talentem trenéra Davida Horejše zaujal natolik, že mu byla na startu ligové sezony nabídnuta profesionální smlouva.

„Dominik je jedním z talentů naší klubové Akademie. Vidíme v něm potenciál, který by mohl jednou přerůst v to, že z něj bude dobrý ligový fotbalista. Teď samozřejmě bude dostávat prostor především v divizním B-týmu, aby si více zvykl na dospělý fotbal. Je ale jasné, že bude mít místo v A-týmu a v tréninku bude dostávat prostor, aby se mohl nadále zlepšovat,“ říká hlavní trenér A-týmu David Horejš.

Podobně vidí mladého fotbalistu i majitel klubu JUDr. Vladimír Koubek, který si uvědomuje, že cesta do sestavy A-týmu může být ještě dlouhá a trnitá. „Podpis profesionální smlouvy je jen první krok v cestě ligového fotbalisty. Dominikovi jsem při podpisu smlouvy řekl, že nyní to bude záležet hlavně na něm, jak daleko to s fotbalem dotáhne. My mu vytvoříme takové podmínky, aby se mohl dále zlepšovat. Důležité ale bude, aby on chtěl a aby do toho dal všechno. Má slova o odchovancích platí, zároveň to ale nebude znamenat, že teď každý mladý hráč bude automaticky přesunutý do A-týmu, kde každý dostane šanci. Za ligový tým mohou hrát pouze ti nejlepší,“ dodává předseda představenstva Dynama.