Během uplynulých čtrnácti dní odehráli starší dorostenci poslední ze svých přípravných utkání. Oba zápasy na domácím hřišti vyhráli. Nad Třeboní zvítězili 6:1 a Příbram porazili 1:0.

V sobotu 7.2. se starší dorost utkal s týmem Třeboně, který hraje krajský přebor mužů. Zápas otevřel hned v 6. minutě svým gólem Bálek. Hra byla z obou stran aktivní, šance na vstřelení gólů mělo jak Dynamo, tak i Třeboň. Další gól padl ve 34. minutě a stav tak Dynamo zvýšilo na 2:0. Přestože se Třeboň snažila o snížení, dobře postavená obrana dokázala všem hrozbám zabránit.

Dorostenci udržovali vysoké tempo hry i během druhého poločasu a Třeboň se tomu nedokázala úplně přizpůsobit. Gól v 58. minutě vstřelil Frnoch. Pro Třeboň byla ale později písknuta penalta a zápas byl tak ještě 15 minut před koncem 3:1. Další dva góly ale poslal do brány Bálek a nakonec v 82. minutě proměnil penaltu Havel. Zápas tedy skončil vysokou výhrou 6:1 pro budějovické dorostence. Trenér David Horejš byl spokojený: "Z naší strany byl první poločas hodně dobrý. Většinou jsem dobře kombinovali, dali jsme 3 góly a ještě jsme další 2 šance měli. Prvních dvacet minut druhého poločasu nebylo optimálních, ale po obdrženém gólu z penalty už jsme jen přidali další. A dneska jsme spokojení."

Generálku proti Příbrami odehráli dorostenci 14.2. na domácím hřišti a již od samého počátku bylo jasné, že zápas bude těžký a vyrovnaný. Na hráčích byla vidět nervozita a zápas se ze začátku odvíjel rozpačitě. Pozorovatelné byly chyby na obou stranách, zároveň ale měly oba celky gólové šance. První poločas i přesto skončil 0:0.

V druhém poločase byla viditelná větší chuť do hry a bojovnost. Do 2 skvělých gólových příležitostí se dostal Pasecký, ale jednou trefil tyč a podruhé šla jeho střela těsně vedle. 20 minut před koncem byl na polovině hřiště faulován Otepka, přímý kop rozehrál Řezáč, k odraženému míči se dostal Havel a uklidil ho do brány. Postaral se tak o jediný gól tohoto zápasu. Příbram se samozřejmě snažila srovnat, vyvíjela obrovský tlak a bojovat museli hráči až do konce. Dynamo si svůj náskok ale vzít nenechalo a vyhrálo tak v posledním přípravném utkání 1:0.

David Horejš měl ale k zápasu i k výkonům hráčů výtky: "Musím říct, že to mělo dvě strany. V prvním poločase jsme dobře kombinovali, dobře jsme se pohybovali a měli jsme i dvě tři možné šance. Druhý poločas z naší strany dobrý nebyl. Po tom, co jsme se dostali do vedení, tak byl soupeř pohyblivější. Pro mě jsou po dnešku zklamáním výkony určitých hráčů a musíme se nad tím zamyslet. Dali jsme málo gólů a byť dnes šlo především o tu hru tak s výsledkem být spokojený nemůžu. Doufám, že za týden to bude lepší."