Přijel v pátek večer a v sobotu už oblékl černobílý dres. Nová posila Dynama Ondřej Mihálik se do týmu začlenil velice rychle a nové angažmá na jihu Čech bere jako velkou příležitost. Po utkání s Táborskem také hovořil o tom, na jaké pozici může nastupovat.

Seběhl se váš přesun z Plzně do Dynama rychle?
Musím říct, že to bylo strašně rychlé. Ve čtvrtek jsem se dozvěděl, že Budějovice o mě mají zájem. V pátek ráno se přesun definitivně dotáhl. Doufám, že klubu pomohu.

Věříte, že se v Budějovicích znovu rozehrajete k dobrým výkonům?
Shodli jsme se, že je to pro mě byl dobrý krok, abych měl herní vytížení a znovu získal sebevědomí. Po zranění jsem toho moc v základní sestavě neodehrál. Ptal jsem se na Dynamo kluků z Plzně, kteří tu dříve nastupovali. Moc dlouho jsem o tom nepřemýšlel, skočil jsem po tom, protože jsem věděl, že je to pro mě šance.

Domluvil jste se s trenérem, že hned naskočíte do utkání?
Mluvili jsme o tom spolu a chtěl, abych se připojil co nejdříve a rovnou nastoupil do zápasu. Nad ničím jsem nepřemýšlel a šel do toho. V pátek jsem ještě absolvoval trénink v Plzni a večer jsem byl v Budějovicích.

Co jste říkal utkání s Táborskem?
Bohužel jsme prohráli, i když stále jde o přípravu. V tuto chvíli nejsou výsledky důležité, ale musíme chtít vyhrávat každé utkání, ačkoliv jde třeba jen o přípravu. Zápas si s trenérem rozebereme. Osobně mě to štve, protože chci vyhrávat vždy a pořád.

Vzpomínáte si na vzájemné utkání mezi Dynamem a Plzní z předminulé sezony, které jste rozhodl gólem v závěru?
Pamatuji si na to. Do hry jsem šel zhruba deset minut před koncem a pár minut před koncem jsem tečovanou střelou rozhodl. Vybavuji si to.

Na jaké pozici nastupujete nejradši?
Jako útočník. Mám to po tátovi a vždy jsem se tam cítil nejlépe. Mou největší devízou je zakončení a rychlost, takže mi to nejvíce sedí na hrotu nebo na desítce. V posledních letech jsem se však naučil hrát i na křídle, dokážu odehrát všechny tři pozice. Je na trenérovi, kde budu nejplatnější pro tým.

Už jste s trenérem mluvil o roli v týmu?
Je to nastavené tak, že České Budějovice mi chtějí pomoct s větší zápasovou praxí a udělám maximum, abych týmu pomohl k co nejlepšímu umístění.