Na prvním srazu k zimní přípravě nechyběl útočník Michael Rabušic, který závěrečnou fázi podzimní části vynechal kvůli zranění. V prosinci už ale začal s tréninkem a nesmírně se těší, až se zapojí do společné přípravy.

Co jste si nejvíce přál do nového roku?
Především zdraví, to je jasné. Mám čím dál lepší pocity. Jakmile jsem sundal ortézu, tak jsem začal trénovat v posilovně. Neotéká mi to, zatím nebyl žádný problém. Budu trénovat s týmem a uvidíme, jak to půjde.

Už v prosinci jste tedy začal s fyzickou zátěží?
Ano, už jsem i normálně běhal a bylo to dobré. Nyní začnu trénovat i s míčem, takže se těším. Snad se co nejrychleji zapojím tak, abych mohl makat na sto procent.

Co říkáte tomu, že budete mít soustředění na Kypru?
Jsem moc rád, že máme tuto možnost. Potřebujeme trénovat v teple, někde, kde nejsou zmrzlá hřiště. Věřím, že nám to v jarních bojích výrazně pomůže.

Po podzimní části se v týmu hovořilo o tom, že by se prozatím úspěšná sezona mohla zakončit ve skupině o titul. Vnímáte to stejně?
Když jsme tak blízko, tak by byla škoda to nezkusit. Těší nás, jak se nám podzim vydařil, protože nyní můžeme hrát opravdu v klidu.

Jak z osobního hlediska vzpomínáte na podzimní část?
Bylo to jako na houpačce. Začátek jsem měl dobrý, ale poté bohužel přišlo zranění. Mohlo to dopadnout i hůře, naštěstí se jednalo jenom o postranní vazy. Doufám, že na jaře budu plně k dispozici.

Očekáváte, že bude velice těžké se dostat zpátky do základní sestavy?
Uvidíme, jak proběhne příprava. Musím co nejdříve dohnat manko v kondičce, které jsem nabral. Záležet bude na trenérovi, koho do sestavy vybere.