Prohrou v odvetném zápase s Mladou Boleslaví pro fotbalisty Dynama skončila sezona. Sezona, v níž se Jihočeši předvedli ve skvělém světle a sehráli bitvu o účast v evropských pohárech. Sezona, na kterou bude rád vzpomínat i trenér David Horejš, který i přes zklamání v odvetě své svěřence za cestu aktuálním ročníkem ligy pochválil. "Hráčům jsem za celou sezonu poděkoval, protože podle mě byla fantastická."

Jak zápas, který byl v této sezoně pro Dynamo poslední, hodnotíte?
Věřili jsme, že máme na to, abychom dnes postoupili. Chtěli jsme od prvních minut hrát aktivně, abychom soupeře dostali pod tlak. Bohužel jsme ale dostali gól ze standardní situace a Boleslav už díky své zkušenosti hru kontrolovala. Dali jsme do toho všechno, o půli jsme udělali změny a chtěli hru oživit, ale na obrat už jsme sílu neměli. Boleslav postoupila zaslouženě. Hráčům jsem za celou sezonu poděkoval, protože podle mě byla fantastická.

Zejména v prvním poločase jste byli aktivní a měli jste i několik dobrých příležitostí ke vstřelení branky.
Chtěli jsme soupeře dostat pod tlak a do zápasu jsme vstoupili aktivně. Kluci za to vzali a hráli velice dobře. Pak ale přišel gól z rohového kopu, který mužstvo poznamenal, což bylo vidět i ve zbytku utkání.

Do druhého poločasu jste udělal dvě změny v sestavě. Snažil jste tak ještě zvrátit vývoj zápasu?
Chtěli jsme dát kontaktní gól na 1:1, stejně jako se to podařilo Boleslavi v předchozím zápase. Možnosti jsme na to měli. Do útoku přišel Táborský, abychom hru oživili a také Filip Havelka, který má kvalitní rozehrávku. Bohužel potom jsme dostali druhý gól a zlomit to už bylo těžké.

Ještě během týdne nebylo jisté, zda bude moci nastoupit Tomáš Sivok, který se zápasem s Boleslaví rozloučil se svou aktivní kariérou.
U Tomáše jsem cítil, že se chce rozloučit na hřišti. On i naši fyzioterapeuti udělali maximum pro to, aby mohl hrát. Chtěli jsme, aby nastoupil, po celou sezonu pro nás byl klíčovým hráčem a pro klub měl neskutečnou cenu. Jsem rád i za něj, že se mohl loučit na hřišti klubu, kde začínal a diváci ho náležitě ocenili.

Když odbočíme od zápasu s Boleslaví, sedmé místo po základní části pro vás jako pro nováčka soutěže určitě není ostuda. Budete tak sezonu hodnotit pozitivně?
Myslím, že sezona byla z naší strany super. Tím, že jsme ligu nehráli čtyři roky jsme byli jako nováček a všichni jsme se na ni moc těšili. Je to obrovský úspěch celého klubu a rád bych poděkoval všem, kteří se na něm podíleli. Podařilo se nám sestavit dobré mužstvo, které bylo hladové po úspěchu. Pomohl nám také příchod Tomáše Sivoka a Jaroslava Drobného, kteří toho hodně změnili. Do týmu vnesli zkušenost, vůli po vítězství a nesporně také obrovskou kvalitu. Mladí hráči si díky nim začali víc věřit a měli jsme fantastickou sérii, kterou ale narušil koronavirus. Jsem rád, že jsme se po pauze dokázali zvednout po sérii čtyř porážek, což nám dalo možnost zahrát si o evropské poháry. Pamatuji si, jak jsme tady dříve bojovali o záchranu a dnes jsme mohli hrát o evropské poháry. Už jen to dokazuje, že sezona byla nejen dobrá, ale fantastická.