Přestože dostal tři góly, patřil k ústředním postavám Dynama na pražské Letné, kde Jihočeši v dramatickém zápase s domácí Spartou vyválčili bod za remízu 3:3. „V mém věku si každý podobný zápas pořádně užívám. Třeba to bylo naposledy, co jsem tu hrál," řekl po zápase čtyřicetiletý gólman Jaroslav Drobný.

Fotbalisté Dynama jeli na Letnou v dobré rozpoložení, když měli v zádech pět ligových výher v řadě. Atmosféra velkého zápasu jim nohy nesvazovala a Jihočeši si to s nejúspěšnějším českým klubem rozdali bez bázně a hany. Naplno prožíval zápas i gólman Jaroslav Drobný, který se v dresu Dynama na stadionu Sparty představil po více než devatenácti letech. „V mém věku si člověk podobný zápas musí užít, třeba to byl můj poslední zápas na Letné. Já byl od malinka fanoušek Sparty, táta mě sem jako kluka vozil a byl to tedy pro mne speciální zápas," řekl na úvod hodnocení budějovický gólman.

Jaroslav Drobný si chtěl také na Letné trochu vylepšit svou bilanci. Zmiňovaný zápas před devatenácti lety totiž Dynamo prohrálo 1:5 a sezonu předtím utrpělo na Letné ještě větší debakl. „Když jsem tu poprvé jako mladý chytal, dostali jsme tady sedm gólů. To se dnes samozřejmě nesmělo opakovat. Podle mne to byl moc pěkný zápas. Jak pro lidi, tak pro nás. Užil jsem si to," pochvaloval si velezkušený brankář.

Jaroslav Drobný na Letné

Jihočeši podali na hřišti Sparty velmi sympatický výkon. Nechybělo mnoho a místo jednoho bodu si odvezli všechny tři. „Jeli jsme na Spartu s respektem, avšak zároveň jsme chtěli vyhrát. Určitě jsme nechtěli nijak zalézat a jen bránit. Individuální kvalita hráčů Sparty je velmi vysoká, o tom se nemá cenu ani bavit. Přesto musím smeknout před našimi kluky, protože když jsem je viděl trénovat a hrát v létě a porovnám to se současným stavem, tak je tam vidět obrovský posun. Je vidět výborná práce trenéra a celého realizačního týmu," vysekl Drobný poklonu spoluhráčům a Davidu Horejšovi.

Přestože byl Jaroslav Drobný fanoušky zvolený nejlepším hráčem zápasu, k úplné spokojenosti mu přeci jen něco chybělo. „Mrzí mě ten druhý gól. Byl to jen mžik, ale já si myslel, že to jde mimo a vůbec jsem na tu střelu nereagoval. Určitě to byla střela, kterou jsem měl chytat," řekl brankář, který v průběhu zápasu řešil hned několik velmi ošemetných a složitých situací. „Důležité bylo, že jsme dobře hlídali Kozáka a poté i střídajícího Tetteha. Oba jsou to výborní hlavičkáři a je velmi obtížné je bránit."

Dynamo v utkání sice třikrát vedlo a veze jen bod, avšak i ten budějovický brankář bere všemi deseti. „Ze zápasu bychom si měli brát jen pozitiva. Dostali jsme sice tři góly, ale zároveň jsme také tři dali. Byli jsme blízko k výhře, ale také jsme mohli prohrát. Z tohoto pohledu jsme spokojeni, plusový bod do tabulky se nám bude určitě hodit," dodal na úplný závěr Jaroslav Drobný.