Po koronavirové pauze hraje v zápasech českobudějovického Dynama významnou roli. Pavel Šulc na góly doteď nahrával. Od zápasu proti Teplicím je už i dává a drží Jihočechy v boji o první šestku. Při výhře 3:1 se podílel hned dvěma zásahy. „Ten zápas nebyl vůbec jednoduchý. Teplice kousaly a byly nebezpečné. Pak přišlo vyloučení, kdy se musely zatáhnout, ale hrozily stále,“ vyprávěl devatenáctiletý hrdina středečního zápasu.

Teplice se dokonce v deseti hráčích po vyloučení dostaly do vedení. Vypadalo to, jako by vás v deseti hráčích překvapily…
Nástup do druhé půle z naší strany nebyl ideální. Tam jsme to možná trochu podcenili a mysleli si, že to půjde samo. Že Teplice budou jen čekat, až jim dáme gól. Ale oni nečekaly, šly do protiútoku a daly gól.

Důležité bylo, že jste dokázal rychle vyrovnat na 1:1. Jak ten váš gól padl?
Ještě, že jsme ten gól dali. V tu chvíli byli Tepličtí na koni. Ivan Schranz zatáhl balon po straně, dal ho pod sebe a se štěstím jsem do toho kopl a zapadlo to branky. Pak už jsme si pro vítězství šli.

Za stavu 1:1 asi rozhodlo, že jste měli víc sil strhnout duel na svou stranu. Cítíte už z náročného programu únavu?
Hrajeme náročně, takže občas to bývá těžké. Je to tak. Ale asi každý tým je unavený. Každý hraje zápasy co čtyři dny, tak se nemáme na co vymlouvat. Naštěstí jsme v druhé půli hodně drželi míč, nemuseli jsme tolik bránit a že jsme v závěru měli víc sil se prosadit. U toho rohu se to projevilo.

Za stavu 1:1 jste věřili, že zápas strhnete na svou stranu? Gól přišel až deset minut před koncem… Bylo to jen o té trpělivosti. Trochu jsme ze začátku kazili. Měli nějaké ztráty. Pak jsme se srovnali. Dali jsme to do stran a už to šlo. Člověk musí být trpělivý a počkat si na ten gól.

Už když Dynamo vedlo 2:1, mohl jste dát pojišťovací třetí branku. Ta padla nakonec až v nastavení. Vzpomenete si, jak jste ji trefili?
Nevím, co se tam přesně stalo, ale Ivan Schranz vybojoval míč a dobře ho zatáhl, udělal kličku a šel prakticky sám na bránu. My jsme tam s Ivo Táborským nabíhali a byla otázka, jestli půjde do zakončení sám nebo to dá na nás. Dal to na mě a procedil jsem míč přes gólmana.

Poslední zápas základní části sehrajete v Opavě o víkendu. Jak se na něj těšíte?
Těším se na to moc. Strávil jsem tam půl roku. Od toho zápasu čekám velký boj.

Stále máte reálnou šanci na první šestku. Je to pro vás motivace?
Jsme sedmí. Před náma je o jeden bod Ostrava. Šance tam určitě je. Říkám si, že když vyhrajeme, tak v šestce budeme a budeme hrát s nejlepšíma týmama v lize.