Ve třetím kole dostal příležitost od prvních minut a od té doby plní roli útočníka číslo jedna. Africký forvard Fortune Bassey zažil raketový vstup do nové sezony FORTUNA:LIGY. V dresu Dynama si zatím připsal dvě branky a již vyhlíží nedělní střetnutí proti Hradci Králové.

O víkendu se po reprezentační přestávce představíte proti Hradci Králové. Očekáváte náročné utkání?
Bude to velmi těžké. V posledním utkání dokázali porazit Plzeň, což jim dodá sebedůvěru do dalších zápasů. Hrají dobře systémově, nebude jednoduché se přes ně prosazovat. Doufám, že si z utkání odneseme nějaké body.

Dá se předpokládat, že to bude zcela odlišné utkání od toho posledního na Spartě.
Určitě, Sparta má opravdu kvalitní tým a hraje dobrý kombinační fotbal. Proti takovým soupeřům většinou moc šancí za zápas nedostanete, tím pádem je třeba využívat každou, co přijde. Na Letné jsme hráli dobře do defenzivy a inkasovali jenom jednou, což je pozitivní. S Hradcem budeme víc ve hře, a pokud se nám to povede, můžeme i diktovat tempo zápasu.

Měli jste během reprezentační přestávky náročný program?
Trenér nám naordinoval více tréninků, měli jsme toho hodně. Chodili jsme i dvakrát denně, ale dostali jsme některé dny volno, abychom si mohli odpočinout a zrelaxovat. Pracovali jsme dobře jako tým a věřím, že budeme připraveni.

Ve třetím kole jste proti Baníku dostal příležitost v základní sestavě a od té doby nastupujete pravidelně. Cítíte, že jste se herně posunul?
Poslední zápasy mi vyšly dobře. Snažil jsem se prosadit, být užitečný pro mužstvo. Získal jsem větší sebedůvěru, kterou dokážu uplatnit na hřišti. Máme dobrý tým, z čehož chceme těžit a jsem rád, že si se spoluhráči dokážeme vyhovět.

V úvodních šesti kolech jste nasbíral dvě vstřelené branky. Jste spokojený se svým vstupem do nové sezony?
Je to dobré, ale jako útočník nemohu být nikdy spokojen. Měl jsem ještě další šance, které jsem mohl proměnit, takže nemuselo zůstat jenom u dvou branek. Budu tvrdě pracovat dál, aby góly přicházely a co nejvíc jsem pomáhal týmu.

Zaznamenal jste pozitivní ohlasy na vaše výkony? Chvála přišla především po utkání v Olomouci.
Přišlo mi několik zpráv, kde mi fanoušci a kamarádi blahopřáli k brance a k výkonu. Není to ale jenom o mně, je to o celém týmu. Jinak se snažím soustředit hlavně na sebe a neřeším, jestli se někde o mně píše.

Co považujete za svou největší přednost? Rychlost nebo souboje jeden na jednoho?
Většina afrických hráčů je běžecky a rychlostně dobře vybavena. Stále na tom pracuji, abych z toho mohl těžit. Přidávám si, běhám sprinty navíc. Hodně obránců v lize je pomalých, takže pokud jste rychlý a dokážete provést správně kličku, tak máte oproti nim obrovskou výhodu.