Dva hráči z druholigového Táborska se hlásili trenéru Davidu Horejšovi na začátku letní přípravy na novou sezonu. Starší z dvojice Šimon Pecháček odchytal v loňské sezoně Fortuna národní ligy 14 utkání, Tolno zase nasázel šest branek. Oba jsou v Dynamu na zkoušce.

Šimon Pecháček

Jednadvacetiletý brankář se narodil v Litomyšli a v mládeži nastupoval v České Třebové. V roce 2017 přestoupil do dorostu pražské Sparty, kde působil dohromady dva roky. Před dvěma roky odešel z Letné a zapojil se do přípravy s Táborskem. Tehdy ještě ve třetiligovém mužstvu odchytal tři utkání, ovšem v uplynulé druholigové sezoně se prosadil o dost víc. Naskočil do čtrnácti utkání a vychytal hned sedm čistých kont.

Komentář Davida Horejše: „Chceme mu dát prostor, aby ukázal svůj potenciál. Stejně jako Emmanuel dostane příležitost, aby si řekl o svou roli v týmu. Jsme rádi, že se nám podařila navázat spolupráce s Táborskem, což se dřív příliš nedařilo."

Emmanuel Tolno

Africký fotbalista pocházející z Guinejské republiky přišel do Čech v roce 2019. Před tím nastupoval v akademii FC Sequence, kde se následně probojoval také do hlavního mužstva. V první sezoně za Táborsko pomohl týmu k postupu zpět do druhé ligy, tehdy za šestnáct zápasů nasázel čtyři góly. V uplynulém ročníku se jeho gólový účet ještě rozrostl, protože ve 24 utkáních nastřílel šest branek.

Komentář Davida Horejše: „Jedná se o mladého křídelního fotbalistu, který podával v Táborsku celkem slušné výkony. Uvidíme, jak se dokáže adaptovat, protože nároky na první ligu jsou samozřejmě mnohem větší. Určitě se s ním dá pracovat a do budoucna to pro celý klub může být zajímavý hráč."