Zápas 27. kola Fotbalové národní ligy si hráči Dynama užili. V utkání proti Karviné toho soupeři moc nedovolili a zcela po zásluze vyhráli vysoko 4:0. Na vítěznou vlnu Jihočechy nasměroval hned v úvodu po rohovém kopu Jaroslav Machovec, který pak v průběhu hry přidal ještě krásný gól z přímého kopu. "Jdeme za naším cílem, kterým je postup do první ligy," řekl po zápase slovenský fotbalista s českými kořeny.
Jaroslav Machovec před zahráváním přímého kopu

Jardo, pamatujete si nějaký svůj zápas, ve kterém jste zaznamenal dva góly?
Je pravda, že je to už dlouho, co jsem v jednom zápase dvakrát skóroval. Malinko je škoda, že nepřišla ještě jedna nějaká další šance a že z toho nebyl hattrick. Nejdůležitější ale dnes je to, že jsme vyhráli a že jsme se zase o něco přiblížili postupu do první ligy.

Jak jste viděl ten první gól, který jste vstřelil hned na začátku zápasu?
Takto jsme to trénovali a je dobře, že nám to konečně vyšlo. Ještě si myslím, že o pár minut později po faulu na mne mohl rozhodčí odpískat penaltu, ale to se nestalo. Poté, co jsme dali druhý gól, to bylo již všechno v pohodě a zápas jsme v klidu dohráli.

Váš druhý gól v zápase jste dal z přímého kopu. Lépe to asi kopnout nešlo, že?
V předešlých zápasech mi to létalo těsně mimo. Tentokrát to tam zapadlo přesně a jsem za to moc rád.

Co jste změnili před druhým poločasem, že jste se tak rozstříleli?
V kabině jsme si o pauze říkali, že musíme hrát stále v klidu a že určitě druhou branku přidáme. Cílem také bylo hrát dobře dozadu, a to se nám také podařilo. Nakonec jsme vyhráli rozdílem čtyř nebo pěti branek nebo kolik to vlastně skončilo (s úsměvem).

Vaši soupeři v boji o záchranu také nezaváhali a připsali si vysoké výhry.
Před zápasem jsme věděli, že to takto dopadne a že Táborsko ani Hradec určitě neztratí. My se ale chceme soustředit na svoje výkony. Čekají nás ještě tři zápasy a pokud je všechny vyhrajeme, tak postoupíme.

Hned v dalším kole vás čeká utkání ve Vlašimi.
Tam si nesmíme dovolit žádné zakopnutí. Naším jednoznačným cílem bude vítězství.