Třicetiletý ofenzivní záložník Jakub Hora toho ve své kariéře zažil hodně. Nyní se ale chystá na souboj dvou klubů, které významnou měrou ovlivnili jeho fotbalovou kariéru. Na zápas Dynama proti Slavii se moc těší a věří v zaplněný Střelecký ostrov.

Málokterý fotbalista může říci, že jako mimopražský rodák debutoval v první lize v dresu pražských "S". Přesně toto se ale podařilo Jakubu Horovi, který svou fotbalovou kariéru odstartoval v Mostě. Právě odtud se ale v devatenácti letech přesunul na roční hostování do Slavie Praha, ze kterou stihl ve své první prvoligové sezoně odehrát osmadvacet zápasů. „Bylo to něco mimořádného. Já kluk z Mostu byl najednou ve Slavii, kde jsem pravidelně nastupoval. Vzpomínám na svůj první ligový zápas a také na první ligový gól. Shodou okolností to byl gól do sítě Dynama. Na podzim roku 2010 jsme v Edenu vyhráli se Slavií 4:0 a já dával gól na 2:0," vypráví.

Po sezoně ze Slavie odešel do Plzně, v jejímž dresu nastupoval dvě sezony. V průběhu té druhé pak odešel na hostování do Dynama České Budějovice, za které si připsal další dvě ligové branky. V Dynamu pak působil ještě jednou, velkou část kariéry ale pak nastupoval za Teplice. Vyzkoušel si i zahraniční angažmá v Lotyšsku a Polsku. Díky druhé krátké anabázi ve Slavii pak získal s Pražany i mistrovský titul. „Můj podíl na zisku trofeje byl ale minimální. Nastoupil jsem jen do čtyř zápasů, týmu se totiž dařilo a nebylo potřeba dělat žádné změny. Zažil jsem ale úžasnou atmosféru Ligy mistrů a rád na to budu vzpomínat," dodává.

Před startem letošní sezony se potřetí objevil v Dynamu, tentokrát již jako kmenový hráč na přestup. Má radost, že se týmu začíná herně i výsledkově dařit a těší se na nedělní souboj se Slavií. „Slavie je poslední roky jasnou českou jedničkou. Na zápas se moc těším, bude to skvělé. Určitě dorazí hodně fanoušků a budu moc rád, když nás v souboji se Slavií poženou dopředu a že spolu třeba oslavíme zisk tří bodů. My hráči na hřišti necháme všechno," říká závěrem.