Pět jarních úspěchů z pěti pokusů, to je více než úspěšný start do druhé poloviny sezony. Udržet stoprocentní jarní bilance se českobudějovičtí fotbalisté pokusí již v pátek ve Vítkovicích, kde odstartují 22. kolo FORTUNA NÁRODNÍ LIGY. Hrát se bude od 17 hodin.

MFK Vítkovice
www.mfkv.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
8. místo (30 bodů)
Postavení v tabulce
1. místo (50 bodů)
22:31
Skóre
38:16
Vladimír Mišinský (4 góly)
Martin Macej (4 góly)
Nejlepší střelec
David Ledecký (12 gólů)
Roman Holiš (8 ŽK)
Žluté karty
Filip Havelka (5 ŽK)
Daniel Mareček (5 ŽK)
Jiří Kladrubský (5 ŽK)
Petr Javorek (5 ŽK)
Matěj Končal (1 ČK)
David Pašek (1 ČK)
Roman Holiš (1 ČK)
Červené karty
Filip Havelka (1 ČK)
Martin Šustr (5)
Josef Květoň (4)
Čistá konta brankařů
Jindřich Staněk (7)
Zdeněk Křížek (3)
Třinec – Vítkovice 1:1
Poslední zápas
Dynamo – Pardubice 1:0

MFK Vítkovice působí ve druhé nejvyšší soutěži třetí rok po sobě. V ročníku 2018/19 však MFK mělo působit v MSFL, ale z důvodu konce pražské Olympie a nezájmu Uničova o postup zůstalo ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. A po dvou letech plných záchranářských starostí to v probíhající sezoně vypadá, že tým trenéra Jiřího Balcárka dohraje sezonu v klidném středu druhé ligy. Vítkovicím totiž patří po jednadvaceti kolech krásné osmé místo se třiceti body. Hned pětadvacet z nich získal tým z moravskoslezské metropole na domácím stadionu, kde pouze jednou remizoval a jednou vysoko padl se Znojmem (0:6). Vítkovičtí podávají velice dobré výkony i na jaře, kdy ještě neprohráli. Inkasovali pouze jednou a doma si připsali i skalp Jihlavy.

Jasnou jedničkou v brance je hráč měsíce března ve F:NL Josef Květoň, jenž ze sedmi dosavadních duelů vychytal čtyřikrát čisté konto. Pilířem zadních řad je zkušený kapitán David Mikula. Prostor před stopery čistí neméně ostřílený Martin Motyčka. V mladé ofenzivní letce mají svá místa v sestavě Pašek, Matěj nebo devatenáctiletý útočník Kaloč. Pro duel s Dynamem bude mimo hru Roman Holiš, který dostal v Třinci osmou žlutou kartu.

Českobudějovické Dynamo zvládlo další náročnou zkoušku, když v posledním kole zlomilo nepříznivou bilanci s celkem Pardubic, který porazilo po sedmi utkáních. Po osmém vítězství za sebou si tak Jihočeši udrželi na prvním místě sedmibodový náskok na druhou Jihlavu, na třetí Hradec Králové už je to dvanáct bodů, na čtvrtý Varnsdorf ještě o další bodík navíc. Situace je více než nadějná, ale do konce soutěže ještě zbývá devět kol. Euforii krotí i trenéři. „Je to další krůček, pořád ale zůstáváme nohama na zemi,“ ujišťoval po skalpu Pardubic trenér David Horejš. Kouč černobílých tak vítězně oslavil stý zápas na lavičce Dynama a zároveň i ocenění trenér měsíce března ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

Trápení přináší na Střelecký ostrov snad jen zdravotní stav některých hráčů. Postupně by se do tréninku měli zapojit Mršič s Havelkou, ale po delší pauze nelze návrat uspěchat. Dlouhodobě mimo je Mareček. Zdravotní problémy trápily i Provoda a Martana. Českobudějovický tým je však široký a kvalitní, a tak trenéři mají možnost zraněné hráče případně rovnocenně nahradit. Po pátečním duelu ve Vítkovicích čeká hned ve středu v rámci vloženého kola Dynamo derby s Táborskem.

Vzájemné zápasy:
Výrazně úspěšnější jsou ve vzájemných zápasech fotbalisté Dynama. Ze sedmnácti utkání jich černobílí vyhráli devět, přičemž většinu z nich v novém tisíciletí. Z poslední deseti vzájemných utkání ovládlo Dynamo hned osm, jedenkrát se body dělily a jednou uspělo MFK. Podzimní měření sil na Střeleckém ostrově mělo jasný průběh, když domácí vyhráli hladce 3:0.

Poslední vzájemné utkání – 16. 9. 2018 – 8. kolo F:NL:
SK Dynamo ČB – MFK Vítkovice 3:0 (1:0)
Branky: 25. Grajciar, 48. Helešic, 63. L. Havel. ŽK: Končal, Macej, V. Cverna, Mikula (všichni VIT). ČK: 69. Končal (VIT). Rozhodčí: Orel - Blažej, Leška. Diváků: 1596.
Sestava Dynama: Křížek – Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic – Havelka (66. Čavoš), Javorek – Kovaľ (62. Wermke), Grajciar (74. Táborský), Mršić – Ledecký.
Sestava Vítkovic: Šustr – Celba, Mikula, V. Cverna, Končal – Pašek (61. Mrázek), Matěj, Súkenník (81. Ožvolda), Vasiljev – Mišinský (73. Hýbl), Macej.

Ostatní zápasy 22. kola:
Hradec Králové - Jihlava12. 4. 201918:00
Znojmo - Vlašim12. 4. 201918:00
Ústí nad Labem - Prostějov12. 4. 201918:00
Sokolov - Třinec13. 4. 201910:15
Pardubice - Žižkov13. 4. 201914:00
Táborsko - Brno14. 4. 201915:30
Varnsdorf - Chrudim14. 4. 201916:30

Utkání 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY začíná v pátek v 17 hodin na Městském stadionu Ostrava-Vítkovice a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Ondřej Berka, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Dušan Pospíšil a Petr Kotalík.