Fotbalový osud se snaží ze všech sil zkomplikovat záchranu nejvyšší soutěže staršího dorostu. Zítra totiž bude pro zranění chybět trenéru Soukupovi v zápase s lídrem celé ligy Viktorií Plzeň hned trojice klíčových hráčů. Navíc zranění jsou natolik vážná, že se tito fotbalisté s největší pravděpodobností nepodívají na hřiště ani ve zbytku soutěže. Michal Skopalík, jenž se zotavuje ze zranění páteře, chyběl mužstvu už v minulém týdnu, nyní k němu přibyl i další kolega ze zálohy Jiří Kladrubský. „Má podvrknutý kotník a pravděpodobně jsou tam pohmožděné i vazy, do konce ligy už si nezahraje. Z Holandska si navíc přivezl poraněné vazy v koleni Bezemek a ani u něj není vysoká pravděpodobnost návratu do týmu během zbývajících utkání,“ doplňuje třetí jméno Miroslav Soukup ...
I přes tyto komplikace si Soukup na zdatného soupeře věří a doufá, že náhradníci zvládnou svou úlohu se ctí: „Měli jsme v kádru dvacet lidí, tak musíme určité výpadky umět nahradit. Šanci, minimálně na lavičce, dostanou další hráči, s kterými počítáme pro příští ročník. Je dobře, že jsme si je mohli vyzkoušet na turnaji v Holandsku.“ Nominováni tedy budou i Švamberg s Maškem, svoji premiéru si možná odbude Ondřej Kosobud, kterému skvěle vyšel turnaj, jehož se také v Nizozemsku zúčastnil mladší dorost. Ten by měl být variantou pro post defenzivního záložníka.

Dynamo by potřebovalo získat tři body k definitivní jistotě záchrany. Jablonec totiž se ztrátou devíti bodů má dohrávaný zápas s Baníkem Ostrava k dobru. „Už bychom potřebovali začít zkoušet varianty pro příští sezónu, stavět mladší hráče. Snad už bude po tomto zápase jasněji,“ přeje si Soukup. Že by Plzeň mohla být překonatelným soupeřem, naznačil její poslední soupeř z opačného pólu tabulky Blšany, když uhrál s Viktorkou remízu 1:1. Areál na Složišti musel v týdnu čelit zatím největšímu náporu dešťové vody, výsledkem toho je trochu vyšší tráva na hřištích. „Sekali jsme trávník naposledy ve středu a čekali na to, jestli dnes nepřestane pršet. Bohužel to nevyšlo, takže tráva bude vyšší než obvykle. Jiné problémy s hřištěm neočekávám. Pokud už nebude nějak výrazně pršet během noci, hřiště by mělo vodu v pohodě vstřebat. Asi není potřeba se obávat louží nebo bláta,“ přibližuje stav hrací plochy Soukup.

Zápas začíná v sobotu v 11.00 hodin, od 13.15 hodin pak nastoupí mladší dorostenci proti nižší věkové katerorii Plzeňanů, kteří jsou paradoxně na zcela opačném konci tabulky, než jejich starší kolegové.