Budějovické Dynamo se po dlouhé době dočká dalšího ligového utkání. V sedmém kole FORTUNA:LIGY na domácím stadionu přivítá Zlín, se kterým v loňské sezoně dvakrát vyhrálo. Utkání se bude hrát bez diváků a za přísných hygienických podmínek.

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

SK Dynamo ČB
www.fcfastavzlin.cz
16. místo (3 body)
Postavení v tabulce
11. místo (6 bodů)
4:12
Skóre
8:10
Matějka, Šulc,
Jánošík, Čolič (1)
Nejlepší střelec
Poznar, Dramé (2)
Kladrubský, Čolič,
Brandner, Javorek (1)
Nejvíce asistencí
Conde, Jawo (2)
Ml. Boleslav - Dynamo 2:2
Poslední zápas
Bohemians - Zlín 2:0
RRPRP
Forma
PPPVV

FC Fastav Zlín

Jihomoravský klub v uplynulé sezoně bojoval ve skupině o záchranu a nakonec obsadil konečnou třináctou pozici. Do nového ročníku nejvyšší soutěže nevstoupil špatně, když po třech kolech měl na svém kontě šest bodů. Jenže poté přišly tři porážky v řadě a rázem se propadl tabulkou.

Úvod sezony zastihl v dobré formě útočníka Zlína Tomáše Poznara, který za odehraných šest kol vstřelil dvě branky a navíc obdržel pozvánku do reprezentačního týmu. Proti Skotsku nakonec nastoupil na 26 minut, ale ani on nezabránil porážce 0:1.

V posledním utkání na začátku října Zlínští nestačili na domácí Bohemians, kterým podlehli 0:2. Přišli tak o několikaletou sérii neporazitelnosti v pražském Ďolíčku.

Poslední vzájemné utkání – 23. 2. 2020:
FC Fastav Zlín - SK Dynamo ČB 2:3 (0:2)
Branky: 53. Simerský, 68. Džafič – 11. a 67. Mršič, 45. L. Havel (pen.). ŽK: Kameník - Havelka, Schranz. Diváci: 2712.
Sestava Zlín: Rakovan – Simerský, P. Buchta, Azackij (87. Cedidla) – Matejov, Fantiš, Hlinka, Jiráček – Džafič, Jawo (78. Janetzký), Čanturišvili (46. Conde).
Sestava Dynamo: Drobný – Čolič, L. Havel, Sivok, P. Novák – Čavoš, Havelka, Brandner (84. Mészáros), Javorek (63. Šulc) – Mršič (89. Kopečný), Schranz.

Utkání 7. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 16:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Karel Hrubeš, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Zdeněk Dobrovolný a Vít Melichar.