Fotbalisté Dynama České Budějovice budou formu na start nového ročníku FORTUNA:LIGY ladit stejně jako loni v létě v rakouském Kaprunu. Tam tým vyrazí v pondělí ráno a připravovat se tam bude do sobotu. V průběhu týdne Jihočeši odehrají zápas s ruským Krasnodarem a kyperským Pafosem.

Start nového ročníku nejvyšší soutěže se rychle blíží a fotbalisté Dynama budou stejně jako v srpnu minulého roku ladit formu v rakouském Kaprunu. Trenér David Horejš upozorňuje, že jeho svěřenci nejedou k jezeru Zell am See na rekreaci. „V Rakousku nás čeká ještě spousta práce. Před startem sezony potřebujeme doladit řadu detailů, které mohou být v průběhu ligy rozhodující. Víme, že se v Kaprunu můžeme spolehnout na kvalitní tréninkové podmínky a také nás tam čekají dva přípravné zápasy se silnými soupeři. Cílem bude, abychom byli na start sezony připraveni co nejlépe," říká před odjezdem David Horejš.

Vrcholem soustředění budou dva přípravné zápasy. Ve středu se Jihočeši střetnou s FK Krasnodar a v pátek pak s kyperským Pafos FC. „S takto těžkými soupeři jasně uvidíme, jak na tom opravdu jsme. Za mne je úplně super, že nám klub umožnil vyrazit do Kaprunu a tam odehrát takové zápasy. Všichni chceme být nachystaní na první kolo s Teplicemi," dodává Patrik Čavoš.

Právě na oba přípravné zápasy se nejvíce těší také chorvatský křídelník Matej Mršič: „Krasnodar patří ke špičce ruské ligy. Pro nás to bude velký zážitek a já osobně se na tento zápas moc těším. S takovým soupeřem se nehraje každý den a těším se na to, že podáme dobrý výkon. Při pohledu na soupisku bude zajímavým soupeřem i kyperský Pafos. Pro nás to bude navíc generálka na první ligový zápas sezony a budeme chtít uspět."

Trenér David Horejš bere spolu se svým realizačním týmem do Rakouska celkem 24 fotbalistů. Vedle základních členů kádru se do Kaprunu s týmem vydají například i mladíci Ondřej Novák s Dominikem Maškem. Soustředění s týmem absolvuje také Nicolas Penner, který s týmem trénoval již v závěru loňské ligové sezony. Naopak nejede další z mladíků Jakub Kousal, který je na testech ve slovenském klubu MFK Skalica. Soustředění s týmem neabsolvuje také ani Emmanuel Tolno. O jeho služby v podobě hostování z Táborska má klub sice zájem, během soustředění se budou ale řešit administrativní záležitosti.