Zatímco fotbalisté Dynama si užívají zasloužené volno, napilno mají v těchto dnech činovníci klubu, kteří usilovně pracují na složení týmu pro nadcházející sezonu. Do prvního tréninku sice ještě scházejí necelé tři týdny, ale kádr už dostává jasné obrysy.

Sezona před měsícem skončila, jednání jsou v plném proudu. „Aktuálně je 2. června, do zahájení přípravy se pár věcí může změnit,“ upozornil Milan Čadek.

Sparta si po dvou letech stáhla z původně tříletého hostování brankáře Vojtěcha Vorla, Micku Van Burenovi skončilo hostování ze Slavie Praha a Ondřejovi Mihálikovi z Plzně. Profesionální kariéru ukončil Pavel Novák, který se bude věnovat civilnímu zaměstnání. „Pravděpodobně neuplatníme opci na hostování Tolna z Táborska. Tím výčet odchodů končí,“ prozradil za sportovní úsek Milan Čadek. Nabídku nové smlouvy obdržel Patrik Brandner, ale zatím se nerozhodl.

V týmu bude nadále pokračovat reprezentant do 21 let Matěj Valenta. „Doposud na ně nepřišla žádná konkrétní nabídka. Valenta má v klubu smlouvu do roku 2024, je to náš kmenový hráč, ale Slavie na něj má předkupní právo. Zatím nás ale slávisté nekontaktovali,“ upřesnil Čadek. Na pořadu dne není ani odchod jednoho z nejlepších zadáků ligy Králika, o něhož projevil zájem Jablonec, ale nabídka měla k představám Dynama daleko.

NÁVRATY ODCHOVANCŮ

Šestice hráčů se vrací do mateřského Dynama z hostování. „Z Táborska brankář Janáček a záložník Krch, z Mladé Boleslavi obránce Sladký, Kousal ze slovenské Skalice a dvojice Mašek s Němečkem na jaře v třetiligovém Písku,“ jmenuje Čadek letní navrátilce, k nimž přibude Afričan Ishaku Konda, až si vyřídí víza.

Příležitost uchytit se v prvoligovém kádru dostanou talentovaní mladíci Ondřej Čoudek, Tomáš Hák, Daniel Hais, kteří nasáli ligovou atmosféru již na jaře, a uzdravený útočník Jakub Matoušek, jemuž se na podzim dařilo v druholigovém Táborsku. „Vypadal velice dobře, uvidíme,“ poznamenal sportovní ředitel Dynama.

Do letní přípravy by měla naskočit čtveřice brankářů – Šípoš, Kerl, Janáček a nově se přidá odchovanec Dynama Matěj Luksch (23), který už jeden čas do A-týmu nakoukl a poslední roky odchytal na Slovensku. První ligu v uplynulé sezoně okusil v Liptovském Mikuláši, s nímž také slavil premiérový postup.

V přestupovém období by černobílí rádi vyztužili oba kraje záložní řady a posílili útok. Políčeno mají na trojlístek nových tváří. „Pracujeme a pomalu se konkretizují příchody dvou krajních záložníků a jednoho útočníka,“ uvedl dlouholetý činovník Dynama.

KŘÍŽEK S KLADRUBSKÝM V REALIZAČNÍM TÝMU

Trenér David Horejš, asistent Jiří Kohout a trenér brankářů Patrik Macej skončili v klubu k poslednímu květnu a odešli do Jablonce. Do příští sezony půjde Dynamo pod vedením nového trenéra Jozefa Webera (51), jenž podepsal smlouvu na tři roky. Asistentem mu bude o půl roku starší Jan Baránek. Společně byli na štacích v Mladé Boleslavi a Karviné.

Novým trenérem brankářů bude někdejší jednička Zdeněk Křížek. Mezi asistenty se nově zařadí bývalý kapitán a další odchovanec Jiří Kladrubský. „Bude takovou spojinicí mezi A-týmem a béčkem, kde bude nadále působit jako hrající trenér, ale zároveň se bude účastnit některých tréninků A-týmu, aby měl přehled o mladících startujících v béčku,“ sdělil Čadek k realizačnímu týmu, který jinak zůstává beze změn.

S asistentem Jiřím Lerchem, kondičním trenérem Tomášem Hornou, maséry Davidem Tomáškem s Danielem Cettlem, fyzioterapeutem Pavlem Jůnem a doktory Martinem Heldem a Martinem Scheichlem.