I když mají české profesionální soutěže pauzu na neurčito, českobudějovické Dynamo už si během ročníku připsalo nový rekord ve své klubové historii. Ještě nikdy jsme v samostatné první lize nenastříleli více než aktuálních 39 branek. Odehraných je teprve 24 kol a svěřenci trenéra Davida Horejše trefili do branky soupeře o jeden gól víc, než bylo dosavadní maximum.

To pocházelo ze sezony 2003/04. Tehdy Dynamo nasázelo svým soupeřům 38 branek a v konečné tabulce obsadilo pod vedením kouče Pavla Tobiáše osmé místo. Hned o 14 zásahů z celkového počtu se postaral útočník David Lafata.

V aktuálním ročníku se zatím o 39 branek Dynama postaralo patnáct hráčů. Nejvíce gólů zaznamenal Ivan Schranz se sedmi zásahy. A ačkoliv nemá nikdo radost z toho, že se nejvyšší soutěž nehraje, branky černobílých už udělaly v rozehraném ročníku radosti hodně. Vybrali jsme pro vás ty opravdu krásné. Který byl podle vás ten nejhezčí? Hlasujte v anketě dole v článku do středy 25. března do 18 hodin.

Benjamin Čolič (4. kolo: Dynamo - Jablonec 1:1)
Důležitá a krásná branka. Hosté vedli na jihu Čech už od úvodních minut po brance záložníka Sýkory. Benjamin Čolič ukázal, že pro Jihočechy bude důležitým exekutorem standardních situacích a krátce po začátku druhého půle takhle parádně překonal gólmana Hrubého, což ocenil i trenér David Horejš na pozápasové tiskové konferenci. Zápas nakonec skončil remízou 1:1.

Patrik Brandner (7. kolo: Mladá Boleslav – Dynamo 4:2)
Běžela 41. minuta zápasu v Mladé Boleslavi. Jihočeši vedli 1:0 a zahrávali rohový kop. Ke střele se dostal Petr Javorek. Míč mu nesedl, ale odrazil se k Patriku Brandnerovi, který efektními nůžkami trefil vedení 2:0 pro Jihočechy. Kdo by si tenkrát vsadil na to, že poločas skončí nerozhodně a Mladá Boleslav nakonec vyhraje 4:2?

Patrik Brandner (8. kolo: Dynamo – Zlín 2:0)
Důležitý zápas, důležitý gól, důležité vítězství. Proti Zlínu potřebovali Jihočeši nutně vyhrát, aby měli klidnější reprezentační pauzu. Povedlo se jim to i díky Patriku Brandnerovi. Ten si ve 24. minutě naběhl na levé straně na nahrávku Davida Ledeckého a svůj postup na branku zakončil krásnou ránou o břevno. Tým uklidnil a nasměroval k vítězství, které korunoval v druhé půli Michael Rabušic.

David Ledecký (11. kolo: Liberec – Dynamo 4:2)
Na druholigovou spolupráci si zavzpomínali Jiří Kladrubský a David Ledecký. První v 15. minutě nacentroval a druhý se krásně zavěsil do vzduchu a neomylně skóroval. Jihočeši tím srovnali na 1:1 a i když o minutu později vedli 2:1, po hrubých chybách prohráli 2:4.

Patrik Brandner (13. kolo: Olomouc – Dynamo 1:3)
Patrik Brandner má v této sezoně čich na krásné a důležité góly. Dynamo si poprvé v historii ve 13. kole odvezlo všechny body z Olomouce a vítěznou branku zaznamenal právě hbitý záložník, který se za stavu 1:1 dostal v 62. minutě k míči a krásnou ranou z dálky poslal tým do vedení, které o chvíli později hosté potvrdili třetí trefou.

Filip Havelka (21. kolo: Dynamo – Mladá Boleslav 3:0)
„To byla fotbalová lahoda,“ křičel v televizním přenosu komentátor prvního jarního zápasu mezi Dynamem a Mladou Boleslaví. Ve dvacáté minutě utkání si záložník Filip Havelka navedl balon na pravou nohu a daleko před vápnem vyslal svou střelu, která zapadla pod břevno branky gólmana Šedy. Jihočeši šli do vedení 2:0 a nakonec slavili výhru 3:0.