Pátek se nese v duchu začátku letních prázdnin, sobota ve znamení prvního přípravného zápasu Dynama před startem nové sezony. Úvodním soupeřem českobudějovického výběru bude na hřišti v Hluboké nad Vltavou pražská Dukla. Bitva se zástupcem druhé nejvyšší české soutěže odstartuje zítra v 11:00.

Ještě tomu není tak dávno, co skončila další mimořádně napínavá sezona FORTUNA:LIGY, jednotlivé týmy už se ale teď pilně připravují na start té další. Na jihu Čech tomu není jinak, Dynamo zahájilo letní přípravu 20. června a 2. července ho čeká první přátelský zápas. Před odjezdem na soustředění do rakouského Kaprunu odehraje v okolí Českých Budějovic celkem dva.

V tom úvodním změří kádr Dynama obměněný několika odchody a příchody nových tváří výběr Dukly Praha, která v týdnu absolvovala soustředění v Písku. Největší dosavadní změnou v klubu z Julisky byl návrat bývalého hráče Petra Rady. Někdejší obránce armádního klubu skončil v závěru uplynulé sezony na lavičce Jablonce a na lavičku Dukly půjde s jasnou vizí. Bude chtít vrátit tradiční pražský klub zpět mezi elitu.

K tomu by mu měly pomoct nové posily, žádné výraznější se ale zkušený lodivod ještě nedočkal. Několik hráčů se vrátilo z hostování, jiným v Dukle skončilo. Největší dosavadní obměnu představuje příchod talentovaného Martina Douděry ze Slavie. Dukla už na rozdíl od Dynama jeden zápas odehrála, minulý týden prohrála se Spartou poměrem 1:2. O jediný gól Dukly se postaral vlastním brankou sparťan Václav Drchal, jeho kolega Fortelný ale naštěstí pro něj vyrovnal a sám Drchal pak na druhé straně rozhodl o výhře Letenských.

Co se týče Dynama, letos se nakupuje ve velkém. Na jihu Čech už stihli před prvním přípravným zápasem podepsat smlouvu Tomáš Zajíc z Baníku, jeho někdejší spoluhráč Roman Potočný nebo slovenský záložník Jakub Švec z Dunajské Stredy. Na své první utkání coby hlavního trenéra Dynama se navíc připravuje Jozef Weber.

Zápas na stadionu v Hluboké nad Vltavou startuje v sobotu v 11 hodin a sledovat ho můžete v online reportáži.