Ani během reprezentační přestávky Dynamo zahálet nebude. Naopak, čeká ho přípravný souboj s rakouským týmem z nedalekého Lince. LASK Linz hraje tamní nejvyšší soutěž a v současné době mu patří třetí místo za Salcburkem a Grazem. S Českými Budějovicemi se střetne zítra, tedy v pátek 24. března, v Raiffeisen Areně v Paschingu. Bitva je na programu od 14 hodin.

Oba týmy od sebe dělí zhruba hodina a půl cesty, pro Dynamo představuje LASK Linz co se týče vzdálenosti od Českých Budějovic dost možná nejbližšího prvoligového soupeře. I když hraje dvojice dvě odlišné fotbalové soutěže. Linečtí fotbalisté v letošní sezoně prožili mnohé úspěchy, v tabulce rakouské Bundesligy se probili do skupiny o titul, jsou třetí a navíc se stejně jako Dynamo těší na semifinále poháru.

S Dynamem se klub, který s ním sdílí stejné klubové barvy, potkal naposledy v roce 2016. A to v přípravném utkání na svém vlastním hřišti. Po poločase LASK vedl 2:1, po změně stran ale Dynamo zapnulo a třemi góly vývoj zápasu otočilo a vyhrálo 4:2. Jedním z hráčů, kteří tehdy nastoupili v černobílém budějovickém dresu, byl také Patrik Čavoš nebo současný ředitel akademie Petr Benát. V posledních čtyřech zápasech, vždy v přátelském duchu, se Dynamu podařilo s Lincem ještě remizovat 0:0 v roce 2004, v letech 2010 a 2011 hrálo s LASKem dvakrát a dvakrát prohrálo.

Z rakouského týmu se v posledních letech stává jeden z nejlepších týmů své země. Od sezony 2019/20 si třikrát zahrál v základní skupině evropských pohárů, dvakrát se probil ze skupiny a zahrál si třeba dvojzápas s Manchesterem United. Nebo Slavií Praha v loňském roce, která LASK vyřadila v prvním vyřazovacím kole Evropské konferenční ligy. Na koho se mohou fotbalisté Dynama těšit? Za Linec v současné době hraje slávistická dvojice Moses Usor a Maksym Talovjerov, který do pražského klubu přišel z Českých Budějovic.

Přípravné utkání, ve kterém Dynamo otestuje LASK Linz, startuje zítra ve 14:00 v Raiffeisen Areně v rakouském Paschingu.