Reprezentační pauza je zdárně u konce, což znamená jediné. Tento víkend se opět naplno rozjede fotbalová FORTUNA:LIGA. Na trip do Českých Budějovic se chystá šampion loňského ročníku druhé nejvyšší soutěže z Hradce Králové. Zápas 7. kola startuje na Střeleckém ostrově v neděli ve 14:00.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FC Hradec Králové
www.fchk.cz
9. místo (7 bodů)
Postavení v tabulce
11. místo (6 bodů)
6:8
Skóre
4:8
Bassey (2)
Nejlepší střelci
Dvořák, Král,
Rada, Vašulín (1)
Mihálik (2)
Nejvíce asistencí
Mejdr (3)
Sparta – Dynamo 1:0
Poslední zápas
Hradec – Plzeň 1:0
PVRPP
Forma
VPRRR

FK Hradec Králové

Fotbalový klub z Hradce Králové je nováčkem letošní sezony FORTUNA:LIGY. Vloni kraloval druhé nejvyšší lize a o 8 bodů předčil Líšeň. S „Votroky“ se Dynamo často rvalo v dobách, kdy se na jihu Čech nehrála elitní soutěž a oba týmy se naposledy potkaly před dvěma lety.

Benjamínek ligy přivedl před sezonou několik zajímavých jmen, většinou šlo ale o posily ve formě hostování. Ze Slovácka přišlo do Hradce duo Filip Kubala a Jakub Rezek, na sezónní výpomoc pak přišel také Jakub Klíma z Mladé Boleslavi. Opačným směrem, tedy ven z klubu, zamířili Jakub Šípek, Miloš Vučič nebo Daniel Procházka.

Vstup do sezony vyšel Hradci celkem slušně. V prvních třech zápasech bral po třech remízách tři body, což je na nováčka slušný výkon. Pak přišla série dvou porážek v řadě, na kterou však Hradečtí dokázali zapomenout v posledním souboji s Plzní. Na domácím stadionu, kterým je dočasně mladoboleslavská Lokotrans Aréna, zvítězili po gólu Rady těsným rozdílem 1:0 a připsali si po návratu do ligy premiérovou výhru.

Vstupenky

Vstupenky, které se prodávají ve dvou cenových hladinách - dospělý (200 Kč) a dítě 7 - 15 let (100 Kč), stále můžete kupovat online přes web www.ticketlive.cz a poté i před samotným zápasem na pokladně. Děti do šesti let mají vstup zdarma a nepotřebují ke vstupu na stadion vstupenku.

Pro fanoušky bude k dispozici mobilní testovací centrum za východní tribunou, kde bude od 11:30 probíhat antigenní testování.

Kouč David Horejš před utkáním s Hradcem:
„Během reprezentační pauzy jsme se zaměřili na to, abychom trochu zapracovali na kondici a abychom byli připraveni na další zápasy, které nás během podzimu čekají. Nyní hrajeme doma s Hradcem a cílem bude jednoznačně vítězství. Hradec začal jako nováček první ligy dobře, v minulém kole porazil Plzeň, ale my chceme v domácím prostředí dominovat a navázat na poslední domácí výhru nad Libercem."

Poslední vzájemné utkání (FNL, 26. kolo) – 3.5.2019:
FC Hradec Králové – SK Dynamo ČB 1:0 (1:0)
Gól: 41. Zorvan. ŽK: Leibl, J. Pokorný – Novák, Grajciar, Ledecký, Javorek. Rozhodčí: Franěk - Dobrovolný, Šimáček.
Sestava Hradce: Ottmar – Kopečný, J. Pokorný, Martinec, Leibl (75. Durdević) – Jukl – Vlkanova, Kateřiňák, Zorvan (87. Kvída), Urma – Šípek (89. Firbacher).
Sestava Dynama: Staněk – Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic (67. Mršić) – Čavoš, Javorek (61. Táborský) – Brandner (74. Wermke), Grajciar, Provod – Ledecký.

Utkání 7. kola FORTUNA:LIGY začíná v neděli ve 14:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Ondřej Ginzel, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Tomáš Mokrusch a Lucie Ratajová.